Objevte TOP 28 nejkrásnějších vyhlídek Českého Švýcarska

Ohodnoťte jak se vám líbil článek
8/10

Oblast celého Českého Švýcarska je turisticky velmi atraktivní. Je zde vysoká koncentrace míst, která určitě stojí za prohlídku. Krajina je proslavená mnoha přírodními pamětihodnostmi a také velkým množstvím kouzelných vyhlídkových míst.

Autor článku: Radomír Němeček, 3. května 2022

Budete pozorovat hluboké rokle, skaliska a údolí

Na rozdíl od rozhleden vám přírodní vyhlídky nabídnou úchvatné pohledy do hlubokých roklí, soutěsek a lesů. Připomeneme vám 28 TOP vyhlídek v Českém Švýcarsku, které rozhodně stojí za vaši pozornost a návštěvu. Můžete z nich sledovat další proslulá místa tohoto krásného koutu naší země.

Vyhlídky v Děčíně

Pěkný pohled na Labe se vám v Děčíně naskytne, když se vydáte na Pastýřskou stěnu. Na tomto vyhlídkovém místě naleznete romantickou stavu s 15 m vysokou věží s ochozem. U vyhlídky je také restaurace i bistro, kde můžete občerstvit a kochat se nádhernými výhledy na děčínský zámek a část Děčína. Naprotějším břehu řeky Labe, v nadmořské výšce 289 m, se můžete těšit dalšími výhledy na Děčín ze skalního masívu Kvádrberk. Objevíte tu terasu s obeliskem. Výstup sem není nikterak náročný.

vyhled na decin z pastyrske steny

Vyhlídky na kaňon Labe

Pokud budete pokračovat z Kvádrberku po červené trase, zanedlouho dorazít k romantické vyhlídce Labská stráž. Vyhlídka je zajímavá svým pískovcovým pavilonkem, jehož průhledy uvidíte hluboké údolí řeky. Pokud budete pokračovat dále po červené trase, ocitnete se po 4 km pohodové chůze na Růžovém hřebeni s nádherným vyhlídkovým místem Růžová vyhlídka. Okouzlí vá velkolepý pohled na Labe, okolní skály nebo třeba na Děčínský Sněžník.

Možnosti ubytování v okolí

Na stejném břehu (pravém) o dalších 6 km dále je další vyhlášená vyhlídka Belvedér. Sem můžete dojít po červené trase z Růžové vyhlídky (6 km) nebo z Labské stráně. U Vyhlídky je stánek s občerstvením, který je v provozu v hlavní sezóně. A na protějším břehu, mezi obcemi Čertova Voda a Dolní Žleb se nachází Labská vyhlídka, odkud se otvírá pohled do kaňonu Labe. Dostanete se k ní neznačnými cestami. V místě je lavička a stolek. 

Vyhlídka Labská stráž

Vyhlídky v okolí Hřenska

Také kolem Hřenska vás čekají krásné výhledy. Labská vyhlídka dopřeje pohled na soutok Labe a Kamenice. Dostanete se k ní po žluté trase od informačního centra ve Hřensku. Stačí vystoupat poměrně dost schodů, ale výhled je opravdu báječný. A nesmíme zapomenout na nejznámější vyhlídky na Pravčickou bránu, které najdete na skalním útesu nad Pravčickou bránou. Dostanete se k nim po cestě a schodech se zábradlím v areálu Pravčické brány. Cestou z Pravčické brány se nezapomeňte stavit na vyhlídce z Gabrieliny stezky. Nádherná krajina kolem vám možná připomene Yosemitský národní park. Mrkněte se na možnosti ubytování ve Hřensku a okolí.

Za výhledy na Vysokou Lípu

Ve Vysoké Lípě vás určitě zláká k návštěvě zřícenina hradu Šaunštejn. Polezete k ní po žebřících skalními puklinami až na vrchol této památky. Z vrcholu, jež je zabezpečen zábradlím, se vám poštěstí nádherný výhled na Vysokou Lípu. Na druhé straně Vysoké Lípy se nachází další parádní vyhlídka nesoucí název Na Zámečku. Na tomto vrchu je i lavička a tak si výhledy můžete zpříjemnit příjemný posezením. Obzláště východ slunce stojí za to. Ve Vysoké Lípě se zastavte v restauraci hotelu Kortus (blízko hradu Šaunštejn) nebo v bistru penzionu Zvoneček.

vyhled na vysokou lípu

Vyhlídky v okolí Jeřichovic

V Jetřichovicích vás určitě zláká k návštěvě zřícenina hradu Falkenštejn. Polezete k ní po schodech a žebřících strmě vzhůru. Výhledy jsou chráněné zábradlím a neuvěřitelně nádherné. Dochovaly se zde zbytky vytesané komnaty, kaple a torzo hradu, jemuž se říká Sokolí.

Možnosti ubytování v okolí

Z Falkenštejnu můžete pokračovat za dalšími velmi známými Jetřichovickými vyhlídkami, kde zřejmě potkáte hodně turistů. Proslulá je Mariina vyhlídka na skále s romantickým altánem. O 800 metrů dále po červené turistické značce objevíte vyhlídkové místo na Vilemínině stěně. Od ní můžete pokračovat dál rovněž po červené turistické značce 1,8 km na vyhlídku Rudolfův kámen též opatřenou dřevěným altánem. Cestou z Rudolfova kamene se zastavte na další vyhlídce nesoucí název Treppenstein. Najdete ji na skalní plošině nad Jetřichovicemi a je zde i zajímavá výklenková kaple. Podívejte se na možnosti ubytování v Jetřichovicích >.

jetrichovicke vyhlidky a vilemina stena

Za romantikou na Kamenickou vyhlídku

Kamenická vyhlídka v Růžové – Kamenické Stráni nad velmi zajímavou zříceninou bývalého Dolského mlýna otvírá pohled na řeku Kamenici a hluboké údolí. I zde vás potěší lavička, která přímo vybízí k posezení a třeba i malému pikniku.  

Vzhůru do Rynartic na místo fotografů, ale i pikniků

V Rynarticích objevíte velmi dobře dostupnou Vyhlídku z Křížového vrchu s křížem a lavičkou. Dominantou výhledu je odtud česká Fudžijama – neboli Růžovský vrch (619 m n.m.), ale také nádherné zvlněné scenérie Českosaského Švýcarska. Obzvláště nádherné jsou zde západy slunce.  

Vyhlídky v okolí Srbské Kamenice

Nad malebnou obcí Srbská Kamenice vystoupáte po žluté trase k Vyhlídce nad Jezírkem. Cestou narazíte na studánku s pitnou vodou. Ze skály si užijete výhled na Srbskou Kamenici a jezírko pod sebou. U vyhlídky je i jesykyně Kriegsloch. Sloužila za války jako úkryt. Nedaleko je k vidění také zajímavé lesní divadlo ke kterému dojete po úzké lesní stezce. Hezké pohledy na Růžovský vrch se naskytne z výhledu u cesty v Úžlabí nad řekou Kamenicí.

Možnosti ubytování v okolí

Vyhlídky v okolí Krásné Lípy

Nad městečkem Krásná Lípa je řada zajímavých vyhlídek. Oblíbené jsou vyhlídky Skalní bratři a Kyjovský hrádek, kam se dostanete z Kyjova cestou do Kyjovského údolí. Půjdete po strmých schodech a úzkými skalními průrvami. Pěkný výhled se odkryje z vyhlídkového místa Kamenná Horka. Dostanete se tam nejlépe modře značenou trasou. Také čedičový vrch Spravedlnost, 5 km od  Krásné Lípy, je vhodným místem k pohledům do krajiny. Místo je opatřeno lavičkou a také chráněné zábradlím.

Vyhlídky v okolí České Kamenice

Upravenou stezkou se z České Kamenice dostanete strmým kopcem na vyhlídku Jehla. Uvidíte z ní Labské pískovce, Lužické hory a České Středohoří. Odtud po modré a pak po žluté dojdete ke skalní vyhlídce Tell-Platte, která připomíná Viléma Tella. Krajinu můžete pozorovat z laviček. Cestou dlouhou 500 m odtud se přesunete ke skalní vyhlídce Ponorka. Je na vrcholu tří pískovcových věží. Na nejvyšší je stožár, lavička a mapka výhledu. Pod čedičovou kupou Zlatý vrch objevíte vyhlídku Stříbrný vrch s křížem nedaleko bývalého kamenolomu.

Vyhlídky v okolí Sněžníku a Tisé

V CHKO Labské pískovce navštivte nedaleko rozhledny na stolové hoře Děčínský Sněžník Drážďanskou vyhlídku. Čekají vás výhledy na Saské Švýcarsko a německé Drážďany. Krásné výhledy vám poskytne i samotný vrchol Děčínského Sněžníku. Kromě toho můžete vystoupat i na rozhlednu. Nad Tisou se naučnou stezkou Tiské stěny dostanete k Západní vyhlídce. I ta je obehnaná zábradlím. Kromě údolní obce se porozhlédnete po úchvatných skalních věžích a masivech.

A to není vše

Výhlídkových míst a rozhleden je v Českém Švýcarsku mnohem a mnohem víc. Prohlédněte si všechny vyhlídky a rozhledny v Českém Švýcarsku.

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • romantické cestování
  • Doporučujeme
  • Příroda
  • Romantické
  • úžasná místa
  • Vyhlídky
  • amazing places
Jak se vám líbí článek
8/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.