Vilemínina stěna

Jetřichovice, Děčínsko, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.3/10

Vyhlídka Vilemínina stěna se nachází na jednom ze skalních masivů Jetřichovických skal. Své jméno dostala na počest Vilemíny Kinské. Ne náhodou – rodu Kinských zdejší panství patřívalo.

Autor článku: Radomír Němeček, 25. dubna 2020

Vyhlídková plošina Vilemíniny stěny leží ve výšce 439 m n. m. Rozlohou patří mezi větší vyhlídky a umožňuje krásný výhled do kraje. Protože je tu umístěna lavička, lze si pěkné rozhledy užívat pohodlně a v klidu. Vidět můžete krásné skalnaté okolí, Jetřichovice, v dáli pak například Růžovský vrch. Z vyhlídky budete mít hezký výhled na Mariinu vyhlídku.

Tři nejkrásnější vyhlídky 

Značená cesta vás zavede i k dalším pěkným a vyhlášeným vyhlídkovým místům Jetřichovických skal, Mariině vyhlídce (428 m n. m.) a Rudolfově kameni (484 m n. m.). Na vrcholu obou vyhlídek stojí dřevěné altány, které vás ochrání před prudkým sluncem, nebo nepřízní počasí. Pěkné panoramatické výhledy vám představí nejpěknější kouty zdejší krajiny. Protože na vyhlídky vedou strmé cesty, případně kamenné, dřevěné či železné schody, výstup není vhodný pro rodiny s kočárky, cyklisty a pohybově handicapované turisty. Všechny tři vyhlídky jsou součástí naučné stezky Jetřichovickými skalami a jsou volně přístupné. 

Kudy za vyhlídkami?

K Vilemínině stěně vás přivede červeně značená cesta z centra Jetřichovic, která je součástí evropské dálkové trasy E3.

Cesta skalami k Vilemíně vyhlídce

Občerstvení

Jednoduchý stánek s občestvením je u bývalé ozdravovny a dále se můžete posedět v Jetřichovicích v restauraci Dřevák nebo Praha.

Tipy na ubytování

Parkování

Auto odstavte na parkovišti v Jetřichovicích poblíž Inforačního centra nebo u bývalé ozdravovny.

Ubytování v Jetřichovicích a okolí

Prohlédněte si možnosti ubytování v Jetřichovicích a okolí

Poloha na mapě

Tip na výlet

Pokud byste po značené červené trase pokračovali dáli, přivede vás na bývalý loupežnický hrad Šaunštejn a  Malou Pravčickou bránu. Počítejte s náročnějším přístupem, za který vám bude odměnou pěkný výhled, zejména na Jetřichovické skály.

Z Jetřichovic se také můžete vydat po modré trase k Dolskému mlýnu, romantické zřícenině kamenného stavení v kaňonu říčky Kamenice, kde se natáčela legendární pohádka Pyšná princezna. 

Štítky

 • Poznávací
 • Vyhlídky
 • Doporučujeme
 • romantické cestování
 • pro rodiny s dětmi
 • amazing places
 • pro dva
 • Romantická místa
 • pro seniory
 • Kopce a vrchy
 • Skály
 • Skalní města
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.3/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.