Vyhlídka Na Zámečku ve Vysoké Lípě

Jetřichovice, Děčínsko, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.5/10

Vyhlídkové místo známé z mnoha fotografií. Vydejte se na vyhlídku Zámeček, nazývanou také Zámecký vrch. Vyhlídkové místo je nad středem obce Vysoká Lípa a udávaná výška činí 387 m.

Autor článku: Radomír Němeček, 25. dubna 2020

Jak na vyhlídku

Pěší cesta k Zámeckému vrchu vede nejprve obcí, pokračuje přes louku, což je příjemné zejména v jarním a letním období. Závěrečná pasáž prochází lesem a pro svou malebnost by mohla být reklamou na vycházky do přírody. Vrch pak poskytuje pěkné vyhlídky po okolí. Na vrcholu je zbudována lavička a také velký dřevěný kříž. 

Cestou zpět si prohlédněte zdejší stavení

Vysoká Lípa je výchozím místem mnoha pěkných výletů a návštěva Zámečku může být součástí některého z nich. Vzhledem k množství zachovalých objektů lidové architektury byla obec v roce 1995 vyhlášena vesnickou památkovou zónou a prohlédnout si krásná vesnická stavení rozhodně stojí za to. Stojí tu upravené roubené chalupy i podstávkové domy. V létě s rozkvetlými muškáty v oknech vytváří a připomínají nostalgickou éru našich předků.

Občerstvení

Stánek s občertsvením je v penzionu Zvoneček. O kousek dále je turistický hotel Vysoká Lípa s vlastní restaurací.

Tipy na ubytování

Parkování

U hotelu Vysoká Lípa je veřejné placené parkoviště.

Ubytování v Jetřichovicích a okolí

Prohlédněte si možnosti ubytování v Jetřichovicích a okolí

Poloha na mapě

Tip na výlet

  • Vydáte-li se z Vysoké Lípy po červené trase, dojdete na skalní hrad Šaunštejn, nazývaný také Loupežnický hrad. Přístupová cesta není snadná, avšak odměnou jsou krásné výhledy na Jetřichovické skály, Růžový vrch či Sasko. Šaunštejn se nachází asi 1,5 km od obce. Další cesta, po červené trase, vás přivede k Malé Pravčické bráně. Přístup na skalní útvar, který je velmi podobný známé Pravčické bráně, je možný po vytesaných schodech. Odtud můžete po červené pokračovat až na Mezní louku, odkud vede Gabrielina stezka k našemu největšímu skalnímu mostu, Pravčické bráně. Stezka je dlouhá asi 6 km. 
  • Další možnost výletu z Vysoké Lípy je po modré trase, která vás  zavede malebným údolím říčky Kamenice k Dolskému mlýnu. Právě zde se natáčela pohádka o Pyšné princezně, ale od té doby mlýn značně zchátral. Přesto se jedná o pěkné a zvlášť romantické místo a důkazem je i to, že ho filmaři do svých filmů využívají dodnes.
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu České Švýcarsko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.