Kyjovské údolí

Doubice, Děčínsko, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

V srdci Českého Švýcarska objevíte v obci Kyjov u Krásné Lípy romantické Kyjovské údolí. Protéká jím říčka Křinice. Kaňon se táhne západně od obce až k zaniklé osadě Zadní Doubice. Tam je zároveň soutok Křinice s Bílým a Brtnickým potokem.

Autor článku: Radomír Němeček, 18. března 2022

Procházka romantickým Kyjovským údolím

Procházka malebným kaňonem říčky Křinice je romantická. Dříve se tudy plavilo dřevo do Saska. Skalní stěny, které údolí lemují, mají své názvy podle tvarů. Například Bratrské kameny, Vinný sklep, Jeskyně víl, Klenotnice nebo Lví jeskyně (Medvědí doupě). Údolím půjdete po zpevněné cestě. Z ní míří přírodní pěšiny do skal. Protínají ji turistické a cyklistické trasy. Na konci údolí stojí pamětní kříž věnovaný zajatcům pochodu smrti z roku 1945. Objevíte i pamětní desky na osobnosti regionu.

Atraktivní místa lokality

Kaňon lemuji informační tabule. Z hlavní cesty, která se vine Kyjovským údolí můžete odbočit na skalní vyhlídky. Po dřevěných a železných schodech vyšplháte na Kinského vyhlídku a dále na bývalé hradiště Kyjovský skalní hrádek nebo na vyhlídku Skalní bratři. O kousek dále si prohlédnete útvar Vinný sklep, který je ze spadaných kamenů, jimž protéká říčka Křinice. K Vinném sklepu vás zavede prudší schodiště, sestoupáte přibližně 15 metrů. V zimě jsou tu obrovské rampouchy. Úžasný je skalní převis Jeskyně víl, zvláště v zimě, kdy je prostor plný rampouchů. 

Občerstvení

Celoročně je otevřena restaurace chaty Na Fakultě a v hlavní sezóně je otevřen stánek u parkoviště.

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat a jak do Kyjovského údolí

V Kyjově je možné zaparkovat na parkovišti Kyjov, které je zdarma a hned naproti se nachází zpoplatněné soukromé parkoviště. Od parkoviště půjdete po červené značce do Kyjovského údolí.  

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí

V Kyjově je přehradní nádrž
V Kyjově si prohlédněte lidová stavení, upoutá hlavně architektura, typická pro České Švýcarsko. Můžete relaxovat u Kyjovské přehrady, která v létě slouží jako místní koupaliště.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.