Rozhledna Děčínský Sněžník

Jílové, Tiské Stěny, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Rozhledna Děčínský Sněžník, ležící nedaleko Děčína patří mezi naše nejhezčí rozhledny. Vypíná se na stejnojmenné stolové hoře ve výšce 723 m n. m a poskytuje kruhový výhled na úchvatnou oblast Labských pískovců, Tiské stěny, Českosaské Švýcarsko a odhaluje pohled také na České Středohoří, Krušné hory a vrcholky Lužických hor. Za dobré viditelnosti je možné zahlédnout i Jizerské hory a také nejvyšší vrchol Ještědsko-kozákovského hřbetu, Ještěd.

Autor článku: Radomír Němeček, 25. dubna 2020

Jedna z nejstarších rozhleden v Česku

Rozhledna svým vzhledem, který připomíná hradní věž, je vysoká 33 metrů. Její vyhlídkový ochoz je umístěn ve výši 31 m. Na její vrchol je potřeba zdolat 153 schodů. Rozhledna je napodobeninou původního objektu z roku 1864. Rozhlednu nechal v roce 1864 postavit majitel zdejšího panství František Antonín Thun. Patří mezi nejstarší rozhledny v Česku a dříve sloužila pouze pro geografické měření. V roce 1936 byl na rozhledně poprvé v Čechách zachycen televizní signál, jednalo se o záběry Olympijských her v Berlíně.

Ja na rozhlednu

  • autem - zaparkujte v obci Sněžník u hotelu Hraniční bouda. Odtud se vydejte po červené trase (asfaltová cesta) až na vrchol Děčínského Sněžníku. Cesta je dlouhá přibližně 2 km a počítejte se stoupáním. Cestou se zastavte na velmi pěkném místě zvaném Drážďanská vyhlídka, odkud dohlédnete so širokého okolí. Nazpět můžete jít stejnou cestou, nebo se vydat po úzké asfaltce, vedoucí kolem severního okraje Děčínského Sněžníku. Dopřeje vám výhled z Drážďanské vyhlídky na Saské Švýcarsko.
  • autobusem - zastávka je stejně jako parkoviště u hotelu Hraniční bouda. Autobusy jezdí na Sněžník z Děčína pravidelně několikrát denně.

K rozhledně se dostanete s dětským kočárkem i na vozíčku.

Občersvení

Přímo pod rozhlednou je stánek s rychlým občerstvením. Dostanete zde vše podstatné, ale neočekávejte žádné gastronomické zázraky. Chcete-li si dát oběd (českou klasiku), zastavte se v blízkém penzion Pod Rozhlednou. 

Tipy na ubytování

Parkování

Veřejné placené parkoviště v obci Sněžník vedle hotelu Hraniční Bouda.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Při úpatí hory se nalézá přírodní památka Jeskyně pod Sněžníkem, která vznikla v důsledku lámání pískovcových stěn. Na Sněžníku se řadu let těžil fluorit a tuto dobu přibližuje expozice v muzeu Jílovského zámku, jehož návštěva je pěknou součástí výletu. Doly jsou sice již po řadu let zakonzervovány, ale při troše štěstí lze v místech výsypky nerostu fluoridy ještě nalézt. Nedaleko se nachází také Holý vrch sopečného původu, zajímavý tím, že díky jeho původu zde nerostou naprosto žádné rostliny. 

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.