Zámek Děčín

Děčín, Děčínsko, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.8/10

Děčínský zámek leží v samém středu města a je jeho nepřehlédnutelnou dominantou. Prostřednictvím několika okruhů si můžete prohlédnout zámecké interiéry, zavítat do krásné Růžové zahrady a také navštívit únikovou hru. K zámku vás přivede 292 metrů dlouhá přístupová cesta nazvaná Dlouhá jízda.

Autor článku: Radomír Němeček, 15. dubna 2020

Nahlédněte do soukromí majitele zámku Děčín

Zlatá léta děčínského zámku
Projděte se zámkem v dobách jeho největšího rozkvětu a slávy, stejně jako to před vámi učinili hudební skladatel Fryderyk Chopin, císař František Josef I. a řada dalších slavných osobností. Prohlédnete si pracovnu a ložnici majitele zámku, Zimní jídelnu, dámský a pánský salon, soukromé pokoje dalších členů rodiny, zámeckou obrazárnu nebo kapli sv. Jiří.

Návštěva u knížete Františka Thuna
Navštivte sídlo někdejšího premiéra rakouské vlády a místodržícího Českého království knížete Františka Thuna. Zveme vás do jeho soukromých komnat, dětských pokojů, Rohového sálu, letní jídelny s dochovanou freskovou výmalbou či do Věžového kabinetu, ze kterého se vám otevře úchvatný výhled na město a řeku Labe.

Růžová zahrada a zámecké terasy

Nezapomenutelným zážitkem je návštěva Růžové zahrady se Sala terrenou s dochovanou freskovou výmalbou a glorietem zdobeným barokními sochami. Celkem nedávno byly také zrekonstruovány zámecké terasy, ze kterých byl vytvořen jedinečný oddychový prostor. Velmi pěkně udržované zahradní terasy jsou přístupné jak z nádvoří zámku, tak i podzámčí. Zajímavostí je, že zde byl zachován starý komín, který je dnes dominantou teras. Velmi příjemné je posezení u kašny s vodotryskem.

Co jinde nemají

Na zámku v Děčíně můžete navštívit únikovou hru přímo v historických prostorách. Přichystaný je příběh o tajemném rytíři Zikmundovi Děčínském z Vartenberka, který vás zavede až do dob konce křižácko-husitských válek. Podaří se vám nalézt rytířem ukryté relikvie? Pokud byste chtěli zakusit atmosféru noci v areálu zámeckého objektu, v Děčíně máte jedinečnou šanci. Můžete se ubytovat přímo v prostorách hlediště jízdárny, kde je prostorný apartmán a dvoulůžkový pokoj. I vy se tak můžete na chvíli stát zámeckými pány.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Přímo na zámku je kavárna a palčinkárna "Na cestě“, zámecká restaurace a v zahradách se nachází kavárna Café Freska. Dále doporučujeme Lázeňskou kavárnu (pod zámkem) nebo o kousek dále vynikající burgery v Karl's grill bar.

Parkování

Zaparkovat doporučujeme u úřadu práce (bývalá poliklinika). Z parkoviště se můžete projít přes park a zámecké zahrady až na nádvoří. 

Poloha na mapě

Za zámku na Pastýřskou stěnu a do ZOO

Prohlídku Zámku Děčín je ideální spojit s návštěvou romantické vyhlídky Pastýřská stěna, která se tyčí na skalním ostrohu přímo naproti, a s procházkou blízkého lesoparku. Pro naplňující celodenní výlet je dobrou volbou návštěva zdejší ZOO.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Dlouhá Jízda 1254
Děčín
+420 775 862 639
+420 412 518 905
info@zamekdecin.cz
zamekdecin.cz

Štítky

 • Poznávací
 • Historické
 • Zahrady a parky
 • Zámky
 • romantické cestování
 • pro rodiny s dětmi
 • Výlety
 • amazing places
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • když prší
 • pro dva
 • pro seniory
 • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.8/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu České Švýcarsko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.