Děčínský zámek
Děčín, Děčínsko, České Švýcarsko

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
9/10

Děčínský zámek leží v samém středu města a je jeho nepřehlédnutelnou dominantou. Prostřednictvím dvou okruhů si můžete prohlédnout zámecké interiéry, zavítat do krásné Růžové zahrady a také navštívit expozici Oblastního muzea. K zámku vás přivede 292 metrů dlouhá přístupová cesta nazvaná Dlouhá jízda.

Autor článku: Radomír Němeček, 15. dubna 2020

Nahlédněte do soukromí majitele zámku

První okruh s názvem „Zámecké interiéry“ vás provede reprezentačními společenskými místnostmi, nacházejícími se v prvním patře. Je zde množství původního vybavení, například dřevěné obložení stěn, parkety, nebo dveře, kterými budete procházet a jimiž doslova prošla historie. Mezi nejzajímavější část prohlídky pak patří návštěva Modrého sálu, Věžového kabinetu či zámecké kaple sv. Jiří. Tento okruh vám umožní poznat také soukromý apartmán majitele zámku.

Prostředí zámku inspirovalo Fryderyka Chopina

Druhý okruh nese název „Barokní perly zámku“ a představí vám architektonicky nejzajímavější části zámeckého areálu. Pravděpodobně nejatraktivnější je překrásná barokní konírna, kde bývalo ustájeno více než dvacet koní. Dvě řady sloupů podpírají křížové klenby a po stranách se dochovalo 24 žlabů z červeného mramoru. Obzvlášť pro milovníky a příznivce koní je návštěva konírny lahůdkou. Není se čemu divit, že právě v inspirativním prostředí děčínského zámku zkomponoval Fryderyk Chopin svůj známý Děčínský valčík.

Růžová zahrada a zámecké terasy

Nezapomenutelným zážitkem je návštěva Růžové zahrady se Sala terrenou s dochovanou freskovou výmalbou, a glorietem zdobeným barokními sochami. Celkem nedávno byly také zrekonstruovány zámecké terasy, ze kterých byl vytvořen jedidečný oddychový prostor. Velmi pěkně udržované zahranní terasy jsou přístupné jak z nádvoří zámku, tak i podzámčí. Zajímavostí je, že zde byl zachován starý komín, který je dnes dominantou teras. Velmi příjemné je posezení u kašny s vodotryskem.

Co jinde nemají

V expozici Oblastního muzea je umístěna výstava barokního umění Děčínska a okolí a k vidění je také část věnovaná historii zámku, či menší sbírka zbraní. Pokud byste chtěli zakusit atmosféru noci v areálu zámeckého objektu, v Děčíně máte jedinečnou šanci. Můžete se ubytovat přímo v prostorách hlediště jízdárny, kde je prostorný apartmán a dvoulůžkový pokoj. I vy se tak můžete na chvíli stát zámeckými pány.

Občerstvení

Přímo na zámku je kavárna a palčinkárna "Na cestě. Dále doporučujeme Lázeňskou kavárnu (pod zámkem) nebo o kousek dále vynikající burgery v Karl's grill bar.

Parkování

Zaparkovat doporučujeme u úřadu práce (bývalá poliklinika). Z parkoviště se můžete projít přes park a zámecké zahrady až na nádvoří. 

Poloha na mapě

Za zámku na Pastýřskou stěnu a do ZOO

Prohlídku Děčínského zámku je ideální spojit s návštěvou romantické vyhlídky Pastýřská stěna, která se tyčí na skalním ostrohu přímo naproti, a s procházkou blízkého lesoparku. Pro naplňující celodenní výlet je dobrou volbou návštěva zdejší ZOO.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Dlouhá Jízda 1254
Děčín
+420 775 862 639
+420 412 518 905
info@zamekdecin.cz
http://zamekdecin.cz

Štítky

 • Poznávací
 • Historické
 • Zahrady a parky
 • Zámky
 • Romantické cestování
 • Pro rodiny s dětmi
 • Výlety
 • Amazing places
 • Pro rodiče s dětským kočárkem
 • Když prší
 • Pro dva
 • Pro seniory
 • Pro vozíčkáře
Jak se vám líbí článek
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu České Švýcarsko

Vyberte si ubytování

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více