Mariina vyhlídka

Jetřichovice, Děčínsko, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.6/10

Mariina vyhlídka se nachází na skalním výběžku nad Jetřichovicemi. Poetické jméno získala po Marii Anně Kinské. Zatímco dříve sloužívala jako strážní stanoviště protipožárních hlídek, dnes je oblíbeným vyhlídkovým místem, krytým proti nepřízni počasí dřevěným altánem.

Autor článku: Radomír Němeček, 26. dubna 2020

Krása zahalená do oparu ranní mlhy

Toto ojedinělé místo vám nabízí nádherné výhledy do kraje. Spatřit lze Růžovský vrch, Vilemíninu stěnu, Jetřichovice, Studenec či Saské Švýcarsko. Nezapomenutelný je pohled, kdy je kraj pod vyhlídkou zahalen do jemné ranní mlhy. Protože přístup nahoru vede po železných schodech, je za vlhka třeba dávat pozor na uklouznutí.

Nová Mariiny vyhlídky v plné kráse

Do Jetřichovic snadno a rychle autem, autobusem i vlakem

Vyhlídka je celoročně volně přístupná. Přístupová cesta k ní vede po červeně značené turistické stezce z Jetřichovic a začíná u informačního centra, kde jsou k dostání turistické známky a suvenýry. Trasa je dlouhá asi 1,5 kilometru a protože se jedná o prudší stoupání, počítejte podle vaší fyzické kondice s dobou výšlapu přibližně 20 – 40 minut. Do Jetřichovic můžete přijet vozem a odstavit je na parkovišti u infocentra. V obci staví též autobus z Děčína a České Kamenice. Pokud byste se sem chtěli vydat vlakem, pojedete do České Kamenice, která je od Jetřichovic vzdálená necelých 10 km a dále využijete autobusový spoj. 

Za odpočinkem do Dřeváku

Po výletu si můžete dopřát příjemné posezení v restauraci penzionu Dřevák, který je vyhlášený svou útulnou domáckou atmosférou a výbornou kuchyní. Parkoviště je přímo u objektu.

Výhled z Mariiny vyhlídky na Růžovský vrch

Tipy na ubytování

Kudy za vyhlídkami?

K Mariině vyhlídce vás přivede červeně značená cesta z centra Jetřichovic, která je součástí evropské dálkové trasy E3. Cestou počítejte s prudkým stoupáním, kdy budete muset zdolat desítky schodů a na závěr vylézt po železných žebřících.

Občerstvení

Jednoduchý stánek s občestvením je u bývalé ozdravovny a dále se můžete posedět v Jetřichovicích v restauraci Dřevák nebo Praha.

Parkování

Auto odstavte na parkovišti v Jetřichovicích poblíž Informačního centra nebo u bývalé ozdravovny.

Ubytování v Jetřichovicích a okolí

Prohlédněte si možnosti ubytování v Jetřichovicích a okolí

Poloha na mapě

Tip na výlet

Mariina vyhlídka je jedním z bodů oblíbené okružní trasy okolím Jetřichovic, kde okruh začíná i končí. Kromě této krásné vyhlídky vás seznámí i s dalšími dvěma - Vilemíninou stěnou a Rudolfovým kamenem.  Cesta vede z Jetřichovic po červené trase  následně zpět se vrátíte po zelené. Délka trasy je přibližně 6,5 km a nastoupáte cca 370 metrů. 

Štítky

 • Poznávací
 • Příroda
 • romantické cestování
 • pro rodiny s dětmi
 • pro dva
 • amazing places
 • Vyhlídky
 • pro seniory
 • Romantická místa
 • Kopce a vrchy
 • Skalní města
 • Národní parky
 • Skály
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.6/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu České Švýcarsko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.