Zřícenina hradu Kamenice

Česká Kamenice, Děčínsko, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Kamenický hrad stojí na Zámeckém vrchu u městečka Česká Kamenice. Z Děčína je to sem jen asi 16 km.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. května 2020

Nádherná kamenická hradní vyhlídka

V areálu hradu byla vystavěna v roce 1998 dřevěná vyhlídková věž, díky níž je dnes hrad vyhledávaným místem především pro možnost krásných rozhledů do okolí. Věž je vysoká celkem 16 m, vyhlídková plošina se nachází o čtyři metry níž. Nabízí výhledy na Šluknovský výběžek, Děčínský Sněžník, Lužické hory, zahlédnout můžete také třeba Panskou skálu, horu Říp a část Českého Středohoří.

Návštěvní knihu zdobí báseň Rilkeho

Hrad je situován na čedičovém vrchu ve výšce 530 m n. m. Z původního objektu se dochovala zřícenina hradního paláce do výše druhé patra, působící impozantním dojmem, v okolí můžete najít zbytky hradeb. Historický objekt proslul mimo jiné tím, že jej v roce 1892 navštívil básník R. M. Rilke a při té příležitosti napsat do tehdejší pamětní knihy hradu báseň.

Jak na zříceninu hradu?

Hrad je celoročně volně přístupný. Dostanete se k němu po zelené turistické značce z České Kamenice. Z náměstí je to přibližně 2 km a nastoupáte 226 metrů. Další možností je cesta i z nedalekého Kamenického Šenova. 

Tipy na ubytování

Tip na výlet

Místo, kde odpočívá Miroslav Horníček
Kamenický hrad může být jedním z bodů výletu do malebného okolí České Kamenice, které přímo vybízí k poznávání. O kráse zdejší lidové architektury vypovídají krásné roubenky v Kytlici. Na kytlickém hřbitůvku se nachází hrob umělce Miroslava Horníčka, který tu měl svůj druhý domov. Z Kytlice zamiřte směrem na Mlýny, kde stojí Lesní divadlo a budete-li mít zájem a štěstí, že se právě bude hrát, třeba v závěru výletu shlédnete některé ze zde uváděných představení. Oklikou, přes vesničku Chřibská, jejíž okolí je bohaté na skalní útvary a tichá lesní zákoutí, se dostanete do České Kamenice, odkud se můžete ještě vydat na procházku podél řeky Kamenice, kterou z druhé strany objímají pískovcové skály.

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Hrady
  • Vyhlídky
  • pro dva
  • Zříceniny
  • Kopce a vrchy
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.