Pastýřská stěna

Děčín, Děčínsko, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.5/10

Vyhlídka Pastýřská stěna v Děčíně se rozkládá na strmém pískovcovém skalním ostrohu čnícím 160 metrů nad hladinou Labe. Je jednou z dominant města a vyhledávaným výletním místem.

Autor článku: Radomír Němeček, 25. dubna 2020

Nejkrásnější vyhlídka Děčína

Na vrcholu Pastýřské stěny najdete stejnojmennou příjemnou restauraci, vzhledu středověkého hradu s vyhlídkovou věží. Její bílé zdivo pěkně kontrastuje s tmavým pískovcem. Ačkoliv je vyhlídkový věž trvale nepřístupná a výhled z ní není možný, prostranství okolo restaurace a zejména terasa umožňuje ty nejkrásnější výhledy na Děčín a jeho okolí. Jako na dlani budete mít řeku Labe s přemostěním a také další z dominant města – děčínský zámek. Ne náhodou se tomuto místu přezdívá „Nebíčko“. Restaurace má otevřeno po celý týden od 11.00 do 22. hod.

Až na vrchol pěšky i autem

Až přímo k vyhlídkové restauraci Pastýřská stěna se můžete dostat autem. Od Tyršova mostu pojedete na křižovatku s ulicí Teplickou, na kterou odbočíte. Dále se dáte doprava a po asi jednom kilometru stoupání jste na místě. Při cestě pěšky půjdete od Tyršova mostu strmou výstupovou stezkou po červené TZ.

Občerstvení

Na Pastýřské stěně je i restaurace s parádní letní terasou s romantickými výhledy na Děčín a zejména Děčínský zámek.

Tipy na ubytování

Parkování

Zaparkovat můžete zdarma přímo u Pastýřské stěny nebo u nedaleké Zoo Děčín. Prosím dejte si pozor, příjezdová cesta z Teplické ulice až k Zoo je velmi prudká.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Na Pastýřské stěně se rozkládá příjemný lesopark ve kterém je situována zdejší vyhlášená děčínská zoologická zahrada, která se specializuje na méně známé a ohrožené druhy zvířat. Vyhlášený je zdejší medvědinec, oblíbený zvláště dětmi, pro které je tu jako bonus navíc kontaktní dětská ZOO a velký areál, ve kterém si mohou užít v průlezovém hradě, na opičí lanové dráze či horolezecké stěně. Pro všechny zájemce je tu několik naučných stezek a tak můžete spojit výlet s poznáním. Lesoparkem také prochází červená hřebenová turistická stezka, která je páteřní spojnicí mezi turistickými zajímavostmi a cíli Jizerských hor, Českého Švýcarska, Děčína a Krušnými horami. Asi necelý kilometr od ZOO je ve městě umístěna expozice nazvaná Rajské ostrovy, kde se můžete seznámit s flórou a faunou některých exotických částí světa.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více