Rudolfův kámen

Jetřichovice, Děčínsko, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Rudolfův kámen je jedna ze tří nejvyhledávanějších vyhlídek v oblasti Jetřichovických skal. Své jméno získala po knížeti Rudolfu Kinském.

Autor článku: Radomír Němeček, 25. dubna 2020

Výstup na vyhlídku stojí za to

Vyhlídka, která se nachází v nadmořské výšce 484 m, dříve sloužila jako pozorovatelna pro požární hlídky. Dnes umožňuje krásný kruhový rozhled do okolního kraje. Na jejím vrcholu stojí dřevěný altán, který za parného slunce poskytuje příjemný stín a také vás ochrání, pokud by vás zde překvapil déšť. K vrcholové partii vede náročnější cesta po schodech a železných žebřících. Návštěva Rudolfova kamene není proto vhodná pro rodiny s malými dětmi a kočárky a také pro osoby fyzicky znevýhodněné. 

foto: Patrik Nguyen

Kudy na Rudolfův kámen

Na Rudolfův kámen vás přivede červeně značená cesta z centra Jetřichovic, která je součástí evropské dálkové trasy E3. Cesta vede přes známé vyhlídky Mariina vyhlídka a Vilemína stěna. Trasa je dlouhá 2,7 km a nastoupáte na 271 výškových metrů.  Cestou počítejte se stoupáním a na některé vyhlídky budete muset vylézt po železných schodech a žebřících.

foto: Patrik Nguyen

Kam dál z Rudolfova Kamene

Z Rudolfova kamene pokračujte dále po červené trase příjemnou lesní cestou ke skalní kapli KNY. Odtud se vrátíte po modré trase zpět do Jetřichovic. Celá cesta je součástí okruhu Naučná stezka Jetřichovické skály. Délka celého okruhu je 8 km a překonáte 369 výškových metrů.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Jednoduchý stánek s občestvením je u bývalé ozdravovny. Další možnosti občerstvení jsou v Jetřichovicích v restauraci Praha a penzionu Dřevák. 

Parkování

Auto odstavte na parkovišti v Jetřichovicích poblíž Informačního centra nebo na placeném parkovišti u bývalé ozdravovny.

Ubytování v Jetřichovicích a okolí

Prohlédněte si možnosti ubytování v Jetřichovicích a okolí

Poloha na mapě

Poděkování

Za krásné fotky děkujeme fotografovi Patrik Nguyen.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.