Vyhlídka Kvádrberk - místo krásných výhledů na Děčín

Děčín, Děčínsko, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Kvádrberk je stolová pískovcová hora nad Děčínem. Vypíná se na pravé straně řeky Labe do výšky 289 m n. m. a svým návštěvníkům dopřává nádherný výhled, především na Děčín a údolí Labe.

Autor článku: Radomír Němeček, 25. dubna 2020

Výhled jako z pohádky

Na vrcholu Kvádrberku, jinak nazývaném také Stoličná hora, bývala Císařská vyhlídka s promenádou a výletním hostincem. Areál vznikl u příležitosti stříbrné svatby Františka Josefa I. a jeho choti císařovny Alžběty Bavorské, známé jako Sissi. Dnes tu můžete jako připomínku na dobu největší slávy a rozkvětu vidět již jen zbytky základového zdiva hostince. Na vyhlídkové plošině ve směru od Děčína stojí obelisk a místo nabízí kouzelné výhledy na město, Sněžnickou vrchovinu a její nejvyšší vrchol Děčínský Sněžník. Rozhledy umožňuje také tzv. Sněžnická vyhlídka a pavilonek Labská stráž, které najdete na červeně značené turistické trase.  

Jak na Kvádrberk

Na Kvádrberk se dostanete ze stanice autobusů Nemocnice, která je zároveň konečnou zastávkou. V blízkosti nemocnice se nachází dvě značená parkoviště. Odtud se vydáte do lesoparku a cestou po červeně značené TZ vystoupáte k vrcholu. 

Lesopark získal nazpět svou historickou podobou i něco navíc

Příjemný lesopark pod horou pochází z přelomu 19. a 20. Století a nedávno prošel rozsáhlou rekonstrukcí, která mu navrátila původní historickou podobu. Navíc zde vznikla zajímavá naučná stezka, kterou stojí za to si projít. U příležitosti jejího zpřístupnění zde byla vysazena Henryho lípa. Tento strom se může dožít věku i více než 600 let. Stezka vás pomocí informačních panelů seznámí s historií Kvádrberku a s místní flórou a faunou.  

Pro děti je pod lesoparkem přichystané větší dětské hřiště.

Tipy na ubytování

Parkování

Zaparkovat můžete u nemocnice nebo přímo pod lesoparkem, kde se nachází i dětské hřiště.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Pokud se vydáte od obelisku po červené TZ, pěkná cesta vás zavede na známé vyhlídkové místo Růžový hřeben, nacházející se na skalním ostrohu ve výšce 420 m n. m. Z vyhlídkové plošiny je nádherný výhled na řeku Labe. Místo je celoročně volně přístupné. Odtud cesta míří na vyhlídku Belvedér, vyhlídku na 180 m vysoké pískovcové skále, u které stojí stejnojmenný hotel. Pokud se rozhodnete se zde občerstvit, neuděláte chybu, neboť hotel je vyhlášený příjemnou domácí atmosférou a vynikající kuchyní. Poté můžete zamířit do malebného Hřenska, kde výlet končí.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.