Vyhlídka Belveder

Labská Stráň, Děčínsko, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.7/10

Asi tři kilometry jižně od Hřenska se na pískovcové 180 metrů vysoké skále nachází oblíbená vyhlídka Belvedér. Skalní stupňovitá terasa, která v minulosti sloužila k hudebním produkcím panstva a jeho hostů, je dnes oblíbeným návštěvním cílem a zastávkou výletních tras. Vyhlídka Belvedér poskytuje krásnou vyhlídku do údolí řeky Labe, lemovaného skalnatým zalesněným břehem.

Autor článku: Radomír Němeček, 25. dubna 2020

Vyhlídková terasa z nezapomenutelnými výhledy na labský kaňon

Návštěvníky čeká výhled z rozlehlé stupňovité terasy se salla terenou, která navzdory vlivu času působí stále pěkným dojmem. Je jako dáma, které vrásky vetkané do tváře dodaly na zajímavosti. Terasu tvoří rovná plošina ohraničená pískovcovou obrubou, salla terenu zdobí erbovní znak rodiny Clary-Aldringen. V blízkosti na místě bývalého hostince stojí hotel Belvedér, jehož letní posezení nabízí na vyhlídku pěkný pohled z neobvyklého úhlu.

Trocha historie

Belvedér spojovala asi 4 kilometry dlouhá kočárová cesta s dnes již neexistujícím zámkem v Bynovci, odkud sem panstvo vyráželo za zábavou. Touto cestou dnes prochází červená turistická značka, vedoucí z Děčína do Hřenska.

Jedny z nejkrásnějších pohledů se vám dopřeje za pěkného podzimního počasí, kdy se okolní stromy barví do zářivých barev.

Občerstvení

Součástí areálu je hotel Belvedér, kde se můžete občerstvit. Hotel provozuje stánek s občerstvením na rozhlehlé letní terase s hezkými výhledy do okolí. Získáte tu rovněž turistické informace a k dispozici je i WI Fi připojení.

Tipy na ubytování

Autem na Belveder

K Belvedéru je možné přijet po silnici z Hřenska přes obce Janov a Arnoltice. Parkoviště u hotelu Belvedér je bezplatné.

Pěšky na Belveder

  • Pěší návštěvníci se mohou vydat od přívozu v Dolním Žlebu. Naproti přívozu za silnicí vede stezka, přecházející v kamennou cestu. Cesta k Belvederu je příkrá a na cestě je poměrně dost schodů. Počítejte s prudkým stoupáním.
  • Máte-li rádi pěší výhledy pak na Belveder doporučujeme se vydat buď ze Hřenska po červené trase přes Suchou Kamenici nebo po stejné trase z Děčína přes Kvádrberk. Cesta z Děčína je obohacena četnými vyhlídkovými místy na kouzelné scenérie kaňonu Labe. 

Přístupnost

Vyhlídka je celoročně volně přístupná.

Poloha na mapě

Tip na výlet

V nedaleké obci Růžová se nachází další zajímavá rozhledna Růženka. Rozhlednu nalezente na Pastevním vrchu. Přístup není nikterak náročný a zvládne jej doslova každý. Na vrchol vede naučná stezka okolím Růžové.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.7/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.