Rozhledna Lucemburkův kopec

Malečov, České Středohoří a Žatecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: malecovskyrozhled.cz

Na Ústecku v Chráněné krajinné oblasti České Středohoří se můžete vydat na Lucemburkův kopec (564 m n. m.) nad vesnicí Malečov mezi . Rozhledna je vysoká 14,3 metru a má čtyři patra.

Autor článku: Radomír Němeček, 2. března 2022

Vyhlídková věž má čtyři patra

Z dřevěné rozhledny, která má železobetonové základy, se můžete rozhlížet do kraje. V orientaci vám pomohou panoramatické mapy. Můžete spatřit Tiské stěny, Děčínský Sněžník, Růžový vrch, Bukovou horu, Vlhošť, Pannu, Sedlo, Říp a Kuklu nebo německý Grosser Zschirnstein. Při dobré viditelnosti je vidět Ještěd, hřbety Krkonoš nebo vrch Ládví, případně Bezděz. Pod věží najdete originálně vyřešená místa k odpočinku včetně dřevěných lehátek.

Občerstvení

U rozhledny je posezení, kde si můžete dát vlastní přinesenou svačinu. O kousek dále je u Skiareálu Pohoří u Malečova hospůdka Tomáš s dřevěným mlýnkem a dětským koutkem.

Jak na rozhlednu Lucemburkův kopec

  • Auto zaparkujete přímo pod kopcem u lyžařských vleků. K rozhledně si do strmého kopce vyšlápnete.
  • Autobus staví na zastávce Malečov Pohoří, zhruba necelý 1 km od rozhledny. Můžete jít po silnici, cestou narazíte na vyhlídkové místo. Od něj už na rozhlednu uvidíte. Trasa na mapě

Poloha na mapě

Kam na výlet

Nedaleko je rozhledna Varhošť
V nedalekých Kundraticích se můžete vydat na další rozhlednu. Jmenuje se Varhošť a stojí na stejnojmenném kopci 639 m n. m. Je vysoká 15 m, má železnou konstrukci a rozhledy jsou z ní luxusní. Uvidíte Říp, Hazmburk, Lovoš, Milešovku, Krušné hory, někdy i Jizerské. Pod rozhlednou je ohniště.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Pohoří
Malečov
info@malecovskyrozhled.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Rozhledny
  • Výlety
  • Příroda
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu České Středohoří a Žatecko

Vyberte si ubytování

Chata Orion

Krkonoše a Podkrkonoší Pec pod Sněžkou

10/10
Cena od 790 Kč do 990 Kč
Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.