Rozhledna Lucemburkův kopec

Malečov, České Středohoří a Žatecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: malecovskyrozhled.cz

Na Ústecku v Chráněné krajinné oblasti České Středohoří se můžete vydat na Lucemburkův kopec (564 m n. m.) nad vesnicí Malečov mezi . Rozhledna je vysoká 14,3 metru a má čtyři patra.

Autor článku: Radomír Němeček, 2. března 2022

Vyhlídková věž má čtyři patra

Z dřevěné rozhledny, která má železobetonové základy, se můžete rozhlížet do kraje. V orientaci vám pomohou panoramatické mapy. Můžete spatřit Tiské stěny, Děčínský Sněžník, Růžový vrch, Bukovou horu, Vlhošť, Pannu, Sedlo, Říp a Kuklu nebo německý Grosser Zschirnstein. Při dobré viditelnosti je vidět Ještěd, hřbety Krkonoš nebo vrch Ládví, případně Bezděz. Pod věží najdete originálně vyřešená místa k odpočinku včetně dřevěných lehátek.

Občerstvení

U rozhledny je posezení, kde si můžete dát vlastní přinesenou svačinu. O kousek dále je u Skiareálu Pohoří u Malečova hospůdka Tomáš s dřevěným mlýnkem a dětským koutkem.

Jak na rozhlednu Lucemburkův kopec

  • Auto zaparkujete přímo pod kopcem u lyžařských vleků. K rozhledně si do strmého kopce vyšlápnete.
  • Autobus staví na zastávce Malečov Pohoří, zhruba necelý 1 km od rozhledny. Můžete jít po silnici, cestou narazíte na vyhlídkové místo. Od něj už na rozhlednu uvidíte. Trasa na mapě

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Kam na výlet

Nedaleko je rozhledna Varhošť
V nedalekých Kundraticích se můžete vydat na další rozhlednu. Jmenuje se Varhošť a stojí na stejnojmenném kopci 639 m n. m. Je vysoká 15 m, má železnou konstrukci a rozhledy jsou z ní luxusní. Uvidíte Říp, Hazmburk, Lovoš, Milešovku, Krušné hory, někdy i Jizerské. Pod rozhlednou je ohniště.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Pohoří
Malečov
info@malecovskyrozhled.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Rozhledny
  • Výlety
  • Příroda
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu České Středohoří a Žatecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.