Humboldtova vyhlídka na Bukové hoře

Verneřice, České Středohoří a Žatecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Rolf Dresden CC BY 2.5

Pohled na krásné kopcovité panorama si vychutnáte, když vystoupáte na Bukovou horu (683 m n.m.) nad Zubrnicí v Českém Středohoří. Vrchol tvoří skalnatá čedičová dominanta Verneřického středohoří. Vyhlídka je pojmenovaná po německém přírodovědci a cestovateli Alexandrovi von Humboldt.

Autor článku: David Hlisník, 12. prosince 2023

Pohledy do kraje vás okouzlí

Humboldtova vyhlídka patří mezi nejkrásnější na Ústecku. Vedou sem široké kamenné schody. Uvidíte České Středohoří, Milešovku, Ústí nad Labem, část údolí řeky Labe i pásmo Krušných hor s Komáří vížkou. Za jasného počasí dohlédnete až na Lužické hory, Ještěd, Jizerské hory nebo Krkonoše. V jihovýchodní části hory se nachází trhlina, ve které zůstává led a sníh občas i v létě. Na Bukové hoře je betonový televizní vysílač, vysoký 223 metrů. Místo je proto výraznou dominantou.

Humboldtova vyhlídka (foto Gortyna CC BY-SA 4.0)

Jak na Bukovou horu autem a kde zaparkovat

Na Bukovou horu vede silnice. Pod horou se na rozcestí nachází Parkoviště Velké Stínky. Z něj půjdete na vyhlídku kolem vysílače a Děčínské boudy necelých 600 m. Až k vyhlídce se však po silnici dá dojet autem, což ocení i hendikepovaní výletníci či rodiny s malými dětmi.

Kde se občerstvit

Restaurace na Děčínské boudě je zavřená. Využít můžete třeba Hospůdku Šmak v Malém Březně.

Tipy na ubytování

Přístupnost

  • Pěšky můžete vyrazit po červené z Těchlovic nebo Zubrnic: Ale čeká vás velké převýšení.
  • Kolem rozcestí Buková hora vede cyklotrasa č. 3124.
  • Přístup na vrchol je možný po modré z Malého Března, kam jezdí vlak i autobus, přes zaniklou obec Vitín. Trasa je dlouhá 6,4 km (trasa na mapě).

Poloha na mapě

Kam na výlet

Prozkoumejte kraj nad Labem
Horolezce uvidíte na nedalekých čedičových věžích Ptačí stěny. V Ústí nad Labem můžete navštívit hrad Střekov nebo třeba další Humboldtovu vyhlídku na Větruši nad kaňonem Labe.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu České Středohoří a Žatecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.