Objevte Broumovsko! Místo zážitků a památek

Ohodnoťte jak se vám líbil článek
10/10

Přemýšlíte, kam vyrazit za zážitky? Zkuste třeba Broumovsko, krajinu skalních měst a zajímavých historických památek. Připravili jsme si pro vás hned několik tipů na zajímavá místa na Broumovsku, které rozhodně stojí za to navštívit.

Autor článku: Radomír Němeček, 15. prosince 2019

Za výhledy z Křížového vrchu

Jak jinak začít vaše putování, než výhledem na oblast z výšky? Skvělým místem na začátek putování je  Adršpach - srdce regionu, odkud doporučujeme vylézt na Křížový vrch. Z jeho vrcholu je krásný výhled na oblast a za hezkého počasí dohlédnete až do Krkonoš. Krásným místem pro odpočinek je také jezírko u vstupu do Adršpašských skal.

Západ slunce z Křížového vrchu v Adršpachu

Vydejte se do útrob skalních měst

Adršpašské a Teplické skály jsou dominantou regionu, kterou prostě nemůžete vynechat. Obě skalní oblasti jsou protkány naučnými stezkami a jsou vzájemně propojeny. Okružní cesty Vás provedou hlubokými roklemi a dokonce i na vrcholky skal. Cestou uvidíte spousty krásných skalních útvarů, z nichž některé jsou dokonce pojmenovany, podle jejich tvaru. V Adršpašských skalách navíc uvidíte tzv. Velký vodopád a výlet si zpestříte projížďkou na lodičce v útrobách skal. Pokud plánujete výlet na kole, doporučujeme parádní cyklookruh okolo skal.

Prohlédněte si možnosti ubytování na Broumovsku

Cestou do Broumovských stěn se zastavte v muzeu

Svělým místem pro oddych pro děti i dospělé je Muzeum stavebnice Merkur v Polici nad Metují. Je jen těžko uvěřitelné, co všechno se dá pomocí slavné stavebnice vytvořit. Do Adršpachu se však jezdí především za přírodou a nádherným místem k navštívení jsou Broumouvské skály, které se nacházejí asi 5 km od Police nad Metují. Nádherný pohled zde nabízí několik skalních měst z kvádrových pískovců. Výhled na skalní terén a okolí Broumovska poskytují vyhlídkové vrcholy, které rozhodně stojí za to navštívit. Na vrcholu skal na Vás čeká také známá horská chata Hvězda, kde se můžete občerstvit.

Kaple Panny Marie Sněžné v Broumovských stěnách

Poznejte dějiště Babičky, Ratibořice a Les Království

Zajímalo vás někdy jak vypadá místo, kde se odehrávala slavná Babička? Pokud ano, vydejte se do Babiččina údolí. Jedná se o jedno z nejznámějších míst v Česku a je toho zde opravdu hodně k vidění. Prohlédnout si můžete například dějiště slavné Babičky nebo romantický Ludrův mlýn. Zdejší Ratibořický zámek Vám nabídne nejen hezky udržované zahrady, ale také několik prohlídkových okruhů. Velkou chybou by bylo zapomenout na návštěvu blízké přehrady Les Království. Říká se, že je to nejkrásnější přehrada u nás a není divu. Kamenné věžičky s červenou stříškou ve vás vzbudí pocit jakobyste se ocitli v pohádce.

Možnosti zážitků v okolí

Objevte Polské zajímavosti

Na Polské straně se nachází nespočet zajímavostí, které stojí za návštěvu, avšak z naší zkušenosti bychom Vám rádi doporučili návštěvu stolových hor a lázeňského městečka Kudowa Zdroj. Stolové hory (Góry Stolowe) jsou Národním parkem  a leží asi 5 kilometrů při česko - polské hranici od obce Hronov. Zajímavé skalní útvary, skalní bloky, náhorní plošiny ale také krásný výhled ze zdejších vyhlídek si získá srdce každého návštěvníka. Za návštěvu stojí rozhodně vrchol Velká Hejšovina. Pokud vás dosavadní cesta neunaví a zároveň vás nebude tížit čas, můžete si výlet prodloužit o návštěvu nedalekých (cca 10 km) lázní Kudowa Zdrój. Lázně jsou ideálním místem pro odpočinek. Rodiny s dětmi ocení místní aquapark či muzeum hraček. K vidění je toho zde ale podstatně více.

Polské lázeňské městečko Kudowa Zdroj leží hned za českou hranicí.

Vyzkoušejte si těžkou práci horníka a poznejte dominantu Broumova

Nasaďte helmy, rozsviťe čelovky a vydejte se do dolu Bohumír, vzdáleného 14 km od Adršpachu. Důl Bohumír vám poskytne dobrodružný výlet do podzemí. Vyzkoušíte si v jakých podmínkách pracovali horníci před více jak 50 lety. Od dolu Bohumír se můžete vydat do města Broumov, jehož dominantou je bezesporu stejnojmenný klášter. Pro svou kulturní hodnotu je od roku 1995 zapsán v seznamu národních kulturních památek České Republiky. V letních měsících se zde navíc konají zajímavé kulturní akce a dokonce i noční prohlídky.

Památky, které stojí za návštěvu

Jak lépe poznat celý region, než návštěvou kulturních památek? Skvělou volbu představuje zámek Náchod ve stejnojmenném městě. Zámek je obklopen obklopen překrásným anglickým parkem plným cizokrajných stromů vytvářejících romatické prostředí pro procházky. Asi 7 kilometrů od Náchoda je dělostřelecká tvrz Dobrošov - jedinečná vojenská památka odhalující část československé historie. Nabízí se zde prohlídka dvou srubů a části podzemních chodeb. Vzhledem k nízkým teplotám v podzemních prostorách se doporučujeme teple obléct.

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Naše tipy
  • Výlety
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • pro dva
  • pro seniory
  • pro skupiny
Jak se vám líbí článek
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Královéhradecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.