Veteran muzeum Kuks

Kuks, Hradecko, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Autor fotky: Veteran muzeum Kuks

Ve východočeské obci Kuks toho uvidíte mnoho. Mezi atraktivním nabídkami barokního areálu je i Muzeum veteránů rodiny Erlebachových. Milovníci starých aut se mají na co těšit.

Autor článku: David Hlisník, 24. listopadu 2023

Spatříte sběratelské unikáty

Rodinné muzeum veteránů najdete v bývalé Jeschkeho secesní textilní továrně v samém centru malebné obce. Expozici dominují historická vozidla různých značek. Zaujme vás například kupé Mercedes Benz 250 CE, Opel GT z roku 1970, Porche 924, Aero z roku 1934, řada motocyklů, včetně závodních. Uvidíte prototyp motocyklu Járy Cimrmana, ale také šicí stroje, fotografické přístroje, motoristické doplňky a další zajímavosti.

foto: Veteran muzeum Kuks

Kde zaparkovat

V obci Kuks je možné zaparkovat na záchytném parkovišti u silnice I/37. Parkovací místa na nábřeží jsou většinou obsazená personálem Hospitalu.

Kde se občerstvit

Malá kavárna s možností občerstvení je součástí muzea, můžete však využít i služeb nedaleké Restaurace Baroque – místo s chutí nebo Hospody na sýpce u Hospitalu.

Tipy na ubytování

Přístupnost - do Kuksu dojedete autobusem i vlakem

  • Autobusová zastávka je vzdálena od muzea přibližně půl kilometru.
  • Vlaková stanice Kuks vás do barokního areálu zavede polní cestou, k muzeu půjdete necelý 1 km. Trasa na mapě.
  • Místem prochází Labská stezka, takže se sem dostanete i na kole.

Poloha na mapě

 

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více