Muzeum stavebnice Merkur

Police nad Metují, Adršpašsko-teplické skály, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Snad každý z nás si někdy hrát se stavebnicí Merkur. Připomeňte sobě i svým dětem tuto skvělou hračku, která nás bavila a baví dodnes

Autor článku: Radomír Němeček, 19. března 2021

Trocha historie

Historie vzniku stavebnic Merkur sahá až do roku 1920, kdy si pan Vancl nechal patentovat kovovou stavební konstrukci, která dříve nesla název Inventor. V roce 1925 však přišel výrobce s novou konstrukcí stavebnice, která je populární dodnes. V 1940 byla výroba pozastavena kvůli nedostatku materiálu na výrobu. V roce 2004 byly stavebnice vystavovány na výstavě hraček v USA.

Na co se můžete těšit

Během prohlídky muzea uvidíte první počátky stavebnice. V expozici je také mnoho vláčků Merkur a stavebnice vlakových tratí. K vidění je zde také unikát „Ocelové město“, které je největší stavbou ze stavebnice Merkuru.

Jak do muzea a parkování

Muzeum stavebnice Merkur je vzdáleno jen několik minut chůze z Masarykova náměstí. Přímo na náměstí je možnost parkování na vyhrazeném parkovišti.

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Tip na výlet

Hned vedle Muzea stavebnice Merkur se nachází také Muzeum papírových modelů. Z Police nad Metují lze podnikat výlety do NPR Polické stěny, která je propletena turistickými cestami. Pokud byste ovšem měli zájem o menší výlet za zříceninou hradu, vydejte se po modrém značení. Jakmile modrá značka skončí, odbočte na zelené značení ke zřícenině hradu Vlčinec. Od zříceniny můžete pokračovat dále Maršovským údolí. Na rozcestí u mostu potom dále pokračovat po žluté a dojít zpět do Police nad Metují.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Tyršova 341
Police nad Metují 54954
491 541 227
sales@merkurtoys.cz
www.merkurpolice.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • když prší
  • Výlety
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • pro seniory
  • pro dva
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Královéhradecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.