Broumovské stěny

Police nad Metují, Broumovsko, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Chráněná krajinná oblast Broumovsko se řadí mezi turisticky vyhledávaná místa v ČR. Při putování Broumovskými stěnami vás uchvátí klid, romantika výhledů do kraje, skalní útvary i rokle. Pískovcový reliéf projdete díky síti stezek.

Autor článku: Radomír Němeček, 1. dubna 2022

Romantické skalní město Broumovských stěn

Broumovské stěny se zvedají jihozápadně z údolí řeky Stěnavy mezi Policí nad Metují a Broumovem. Pískovcové skály a útvary se táhnou rozsáhlým územím o rozloze 638 ha. Rostou zde bohaté lesy. Půjdete kolem hlubokých roklí, budete se pohybovat v soutěskách.

Unikátem jsou kamenné hřiby

Určitě vás nadchnou skalní hřiby, které vznikly selektivním zvětráváním pískovcových skal. Objevíte je v lese nad Slavným. Z parkoviště Slavný půjdete po žluté turistické cestě k rozcestí a napojíte se na červenou. Od hřibů se podívejte k vyhlídce Na Čertovu tchýni.

Čekají vás úchvatné výhledy

Při putování stěnami od Hvězdy po červené hřebenovce jsou vyhlídková místa. Ze Skalního divadla nahlédnete do Kovářovy rokle. Z vyhlídky Supí hnízdo se rozhlédnete po Broumově, spatříte Javoří a Soví hory. Pokud se vydáte po žluté, ohromí vás vyhlídka Božanovský špičák se spoustu skalních věží, vyhlídka Koruna s nedalekou Kamennou bránou, či Junácká vyhlídka.

Tipy na ubytování

Prohlédněte si pohádkou kapli 

Nedaleko Hvězdy objevte barokní Kapli Panny Marie Sněžné. Je vystavěna z pískovcových bloků a má zdánlivě půdorys pěticípé hvězdy. Uvnitř je kruhová. Autorem projektu byl v 18. století stavitel Kilián Ignác Dientzenhofer.

Občerstvení

Nabízí se stylová turistická chata Hvězda. U ní jsou lavice a stoly s rychlým občerstvením.

Parkování a přístupnost

Auto se dá zaparkovat na parkovišti Hvězda v Hlavňově u Police nad Metují. Sem jezdí autobus.

Poloha na mapě

Tip na výlet v okolí

Přibližně 15 km od Broumovských stěn se nachází věhlasná skální města Adršpašské skály a Teplické skály.

  

Základní údaje

Kontaktní údaje

Police nad Metují
broumovsko@nature.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • romantické cestování
  • Výlety
  • se psem
  • Turistika
  • úžasná místa
  • amazing places
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Královéhradecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.