Muzeum Broumovska

Broumov, Broumovsko, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Navštivte expozici, která zaznamenává bohatou a zajímavou historii města Broumova a jeho širokého okolí. Expozice Muzea Broumovska se nachází v části Benediktinského kláštera a prohlédnout si ji můžete v šesti místnostech. Navštívit Muzeum Broumovska můžete od května do září.

Autor článku: Radomír Němeček, 19. března 2021

Trocha historie

Muzeum Broumovska bylo založeno v roce 1945. V této době působilo jako středisko vlastivědné práce právě v oblasti Broumovska. Od roku 1980 můžeme Muzeum Broumovska nelézt v Benediktinském klášteře. Od roku 1990 nese expozice název „Historie Broumova a Broumovska“.

Co je v daném místě k vidění

Expozici si můžete prohlédnout v šesti místnostech, které se věnují historii kláštera, samotného města Broumov a širokého okolí. Návštěvníci se mohou těšit na skutečně obsáhlou sbírku exponátů.

Přístupnost

Muzeum Broumovska se nachází v centru Broumova. Dobrá přístupnost je zajištěna autobusovými a vlakovými spojeními.

Tipy na ubytování

Parkování

Osobní automobil je možné zaparkovat na Mírovém náměstí.

Poloha na mapě

Tip na další výlet

V Broumově doporučujeme projít celý Benediktinský klášter včetně Klášterního parku. Blízká jsou také skalní města. Z Broumova se můžete vydat po červeném nebo zeleném turistickém značení a dojdete do NPR Broumovské stěny a také NPR Polické stěny. Zde se potom můžete procházet po několika turistických cestách.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.