Zámek Náchod

Náchod, Náchodsko, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: zamek-nachod.cz

Chcete-li poznat všechna velká města Orlických hor, všechny zámky, které se nachází v jejich podhůří, určitě nesmíte minou Náchod. Toto okresní město leží v blízkosti polských hranic a u turistů je oblíben především díky svému zámku, který střeží celý Náchod.

Autor článku: Radomír Němeček, 10. dubna 2020

Pohodová procházka k zámku

Krásný zámek, který tvoří dominantu celého Náchoda, naleznete na kopci nad náměstím. Postačí se jen vydat po červeném turistickém značení Regerovými sady a zdolat stoupání k zámku. Cesta je dlážděná a lze tedy k zámku vyvést i kočárky nebo vyjet na kole. Ideální na odpolední procházku.

Uvítá Vás Ludvík a Dáša

Zámek se pyšní 5 nádvořími a skvělým stavem budovy. Velkým překvapením a lákadlem jsou také místní medvědi Ludvík a Dáša, kteří stráží hrad. Nebojte se, jsou v bezpečné vzdálenosti v hradním příkopě.

Výběr z mnoha okruhů

Jako návštěvníci můžete vybírat z pěti prohlídkových tras. Každá má odlišné vstupné i délku prohlídky. Piccolominská expozice Vás například zavede do tajů vlády vojevůdce Ottovia Piccolomini, který zámek vlastnil. Krásné historické interiéry, které mají dobové vybavení, štukové výzdoby, malované stropy a mnoho dalšího. Okruh na vyhlídkovou věž a do sklepů Vám představí dřívější hladomornu ale také krásný výhled na město. Oblíbený okruh je také po zámeckých salónech, který byl zaveden v roce 2002. Turistům nabízí pohled na rozsáhle kolekce obrazů, tapisérie či historické oděvy.

Poslední prohlídky začínají vždy 60 minut před koncem otevírací doby.

Tipy na ubytování

Pro rodiny s dětmi

U parkoviště v ulici Smiřických je lanový park. U vstupu do zámeckého areálu, v restauraci Zámeckého hotelu, je venkovní dětské hřistě.

Občerstvení

V areálu zámku je pouze automat. Hned u vstupu do zámku je Zámecký hotel s restaurací a venkovním dětským hřištěm. Další nepřeberné možnosti občerstvení se nabízí v Náchodě.

Parkování

Placené parkování je v ulici Smiřických, přibližně 100 m od zámeckého areálu. Další placené parkování je na Masarykově náměstí v Náchodě.

Poloha na mapě

Kam do okolí?

Pozdržte se chvíli v Náchodě a prohlédněte si turistické zajímavosti, které nabízí. Přímo na náměstí můžete navštívit Regionální muzeum Náchod, kde se dozvíte o historii města a uvidíte mnoho exponátů a modelů města. Uprostřed náměstí si jistě všimnete dominanty, kterou je kostel sv. Vavřince. Okolí nabízí také mnoho vojenských památek – Dobrošov, Kahan III či Běloveský vojenský skanzen.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Zámek 1282
Náchod
+420 491 426 201
nachod@npu.cz
zamek-nachod.cz

Štítky

 • Poznávací
 • Vyhlídky
 • Zámky
 • romantické cestování
 • pro rodiny s dětmi
 • Výlety
 • když prší
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • Zahrady a parky
 • pro dva
 • pro seniory
 • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Královéhradecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.