Supí hnízdo

Suchý Důl, Broumovsko, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Supí hnízdo je jedno z nejvíce navštěvovaných míst v Národní přírodní rezervaci Broumovské stěny, které bylo zpřístupněno již v roce 1854. Nachází se mezi Broumovem a Policí nad Metují. V letních měsících a okrajové turistické sezóně zde očekávejte mnoho návštěvníků, kteří se také rozhodli navštívit tento skvost s krásným výhledem.

Autor článku: Radomír Němeček, 6. května 2020

Kde najít lepší výhled?

Vyhlídka Supí hnízdo se vyjímá ve výšce 702 metrů. Z takovéto výšky budete odměněny krásným výhledem do všech světových stran. Vyhlídka je ohraničena železným jednoduchým zábradlím, Bohužel zde nejsou popisky panoramat, které uvidíte. Výhledu nebrání ani vzrostlé stromy – prostě nádherný výhled na ještě krásnější přírodu!

Jak na Supí hnízdo

Supí hnízdo je velmi dobře přístupné a vede k němu několik turistických tras z různých směrů. Nejkratší cestou od možnosti parkování je od rozcestí Hvězda – parkoviště. Odtud vede zelené turistické značení až na vrchol Supího hnízda. Jedná se o trasu dlouhou méně než 1 km.

Občestvení

Posedět můžete v restauraci chaty Hvězda.

Tipy na ubytování

Parkování

Osobní automobil můžete ponechat zaparkovaný na parkovišti u Hvězdy. Skvělé výchozí místo na Supí Hnízdo.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Jestliže jste na Supí hnízdo šli po zeleném značení, doporučuje se cestou zpět vydat po červeném značení. Půjdete okolo krásných skalních útvarů, jako jsou Sova, Ležící mnich, Želva, Mušle, Kočka či Bumbrlíček. Krátkou odbočkou – také po červené – se dostanete ke Skalnímu divadlu. Ke konci trasy dojdete k turistické chatě Hvězda. Kousek od chaty je také známá kaple Panny Marie Sněžné na Hvězdě. Poté je to již jen kousek zpět k parkovišti pod Hvězdou. Celkový okruh má pouhé 2 kilometry.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.