Termální koupaliště Brná

Ústí nad Labem, České Středohoří a Žatecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10

Termální koupaliště Brná se nachází v okrajové části města Ústí nad Labem. V přírodním areálu na vás čeká několik bazénů napuštěných vodou z termálních pramenů a navíc řada atrakcí a možností sportovních aktivit.

Autor článku: Radomír Němeček, 22. prosince 2020

Příjemné koupání od jara do podzimu

Koupaliště obklopuje pěkná příroda a v jeho těsném sousedství se klikatí stříbřitá stužka řeky Labe. Voda termálních pramenů o teplotě 30°C je čerpána z hloubky více než tři stovky metrů. Díky teplotě vody je tak možné dopřát si koupání od jara do podzimu a koupaliště tak své brány otevírá již na začátku května a zavírá je na konci září.

Z pláže na minigolf

V areálu se nachází tři bazény pro dospělé - rekreační bazén, rekreační bazén s tobogánem a plavecký bazén a dětem je určen speciální dětský bazének kde nechybí oblíbený chrlič vody. Pláž je příjemná travnatá, opalovat se můžete i na betonovém platu. Příjemné posezení nabízí dřevěné lavičky, které jsou umístěné u bazénu. Kromě vodních radovánek si lze v areálu zahrát plážový volejbal nebo třeba oblíbený minigolf, na děti tu čekají prolézačky a houpačky.

Občerstvení

Návštěvníkům je k dispozici několik stánků s občerstvením.

Tipy na ubytování

Kudy ke koupališti Brná?

  • Autem k městské části Střekov a dále směrem na Brnou. Hlídané parkoviště se nachází hned nad areálem.
  • Koupaliště je dobře dostupné ústeckou MHD. 

Poloha na mapě

Tip na výlet

Vydat se můžete k nedalekému hradu Střekov, který je známou dominantou města Ústí nad Labem. Zřícenina hradu patří k nejzachovalejším na našem území. Z jeho věže se navíc nabízí krásný výhled po kraji, a pokud by vám vyhládlo, navštivte hradní restauraci nebo vyhlášenou hradní cukrárnu. Autem od koupaliště cesta trvá jen pár minut, ale dojít ke hradu můžete i příjemnou procházkou.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Litoměřická 1023
Ústí nad Labem 40003
+420 475 541 077
koupaliste.brna@msul.cz
www.msul.cz

Štítky

  • Relax
  • pro rodiny s dětmi
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • pro dva
  • pro seniory
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu České Středohoří a Žatecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.