Rozhledna a vysílač Ještěd

Liberec, Ještědský hřbet, Českolipsko - Jizerské hory
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

V zimě i v létě je pro turisty přitažlivým cílem nejvyšší hora Ještědského hřbetu Ještěd (1012 m n.m.) Aktivity a výhledy si na hlavní dominantě severních Čech užijete v zimě i v létě.

Autor článku: Radomír Němeček, 13. února 2022

Poznáte zblízka stavbu dvacátého století

Budova ve tvaru rotačního hyperboloidu s 90 metrů vysokou věží je viditelná široko daleko. Jedinečná stavba vznikla začátkem 70. let a hned si získala pozornost architektů. Je českou národní památkou a právem se stala stavbou století. Je v ní hotel a věž slouží jako televizní vysílač. Z rozhledny se budete moci dívat do všech světových stran. Když je dobrá viditelnost, dohlédnete až na Petřín.

Jízda lanovkou na Ještěd je zážitek

Lanová dráha  na Ještěd je dlouhá 1188 metrů a zdolává převýšení  402 metrů. Dolní stanice se nachází v Liberci – Horním Hanychově. Atraktivní dopravní prostředek se stal technickou zajímavostí. V Liberci k ní jezdí MHD. Nyní se rekonstruuje a je mimo provoz.

Nepřeberné množství aktivit

Zimní sezona nabízí skiareál. Dopraví vás v něm 3 sedačkové lanovky a 5 vleků. Užijete si 13 km sjezdových tratí různých obtížností. K dispozici je i snowpark. V létě je Ještěd přitažlivý možnostmi vycházek a cyklovýletů. Horu tvoří křemencový suk, křemenci je přímo posetá. Jsou zde jeskyně, vápencové lomy.

Z Ještědu se můžete svézt dolů na koloběžce. 

Tipy na ubytování

Občerstvení

V prvním patře je restaurace. Občerstvení si vychutnáte spolu s úchvatným pohledem z oken.

Parkování a přístupnost

Parkovat můžete u hotelu přímo na Ještědu. Velké parkoviště Ještědka je 1 km pod vrcholem.

Poloha na mapě

Kam na výlet v okolí

Na Terasy Ještědu
Zajímavou cestu zvolíte, když se vydáte Naučnou stezkou Terasy Ještědu. Je okružní a začíná v Tetřevím sedle. Čeká vás devět kilometrů s  nezajímavějšími skalními útvary a údaji. Další možností je vydat se z Ještědu pěšky do Kryštofova údolí a zpět do Liberce se dostanete vlakem.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Liberec
www.rozhlednajested.cz

Štítky

  • Poznávací
  • Příroda
  • Architektonické památky
  • Výlety
  • úžasná místa
  • pro rodiny s dětmi
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Technické památky
  • amazing places
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Českolipsko - Jizerské hory

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.