Komáří vížka

Krupka, Krušné hory a Podkrušnohoří
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7/10

V Krušných horách nad městem Krupka, zhruba 10 km od Teplic, objevíte vrch Komáří hůrku (808 m n.m.). Můžete dojet k rozhledně Komáří vížka. Je součástí hotelu a veřejnosti bohužel dlouhodobě nepřístupná. Přesto se odtud rozhlédnete daleko do kraje.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. listopadu 2021

Můžete obdivovat stavbu zvenčí

Dřevěná věž se zvonem na Komáří hůrce, která se původně nazývala Mückenberg, vznikla v 16. století.  Zvon ohlašoval začátek a konec směny v dole, svolával horníky do práce. Současná stavba pochází z konce 19. století. Svému účelu sloužila do 90. let 20. století. Noví majitelé ji nechali zrekonstruovat a zabednili vyhlídková okna. Rozhlednu zavřeli a o její obnovu se dodnes nikdo nepokusil. Schodiště do věže by se muselo přistavět zvenčí.

Výhledy do kraje

Od paty rozhledny uvidíte Krušné hory, Děčínský Sněžník, Lužické hory, Jizerské hory, Ještěd, Krkonoše a České Středohoří.

Na Komáří hůrku vede lanovka

Pokud se chcete pokochat patnáctiminutovou jízdou, využijte lanovku z Krupky Bohosudova. Její délka je 2348 m a nemá mezistanici. Pochází z roku 1952.

Občerstvení

Nabízí se restaurace hotelu Komáří vížka.

Kde zaparkovat

Parkoviště Komáří vížka je vzdáleno zhruba 500 m od rozhledny, nedaleko kaple sv. Wolfganga. Asfaltová silnice však vede až k hotelu.

Jak na Komáří vížku

Na vrchol Komáří hůrky se dostanete autem, nebo půjdete pěšky z parkoviště, kam jezdí také autobus. Případně využijte zmíněnou lanovou dráhu.

Poloha na mapě

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Vyhlídky
  • Výlety
  • pro dva
  • Hory a pohoří
  • pro seniory
  • Příroda
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu Krušné hory a Podkrušnohoří

Vyberte si ubytování

Roubenka 33

Královéhradecko Teplice nad Metují

10/10
Cena od 200 Kč do 450 Kč

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.