Rozhledna Varhošť

Hlinná, České Středohoří a Žatecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: draceane CC BY-SA 4.0

Nádherná krajina Českého Středohoří láká fotografy i turisty. Pokud se chcete po jeho malebných vršcích a krajině pěkně rozhlédnout, zajeďte si na Rozhlednu Varhošť. Čedičový vrch Varhošť (639 m n. m.) najdete 8 km od Litoměřic na pravém břehu Labe nad obcí Sebuzín.

Autor článku: David Hlisník, 13. září 2023

Železná věž má tři plošiny

Ocelová kruhová Rozhledna Varhošť, postavená na kamenném základu, stojí na asymetrickém čedičovém vrchu. Je vysoká 123 metrů, vystoupat musíte po 68 schodech. Rozhledna má tři vyhlídkové plošiny. Z té nejvyšší na vrcholu se vám otevře úchvatný ničím nezastíněný výhled.

rozhledna Varhošť (foto draceane CC BY-SA 4.0)

Výhledy jsou úchvatné

Budete nadšeni z pohledu na celé České středohoří, uvidíte Hazmburk, Lovoš, Milešovku, Kletečnou. Kromě toho je vidět i hřeben Krušných hor od Jedlanu po Nakléřov. Můžete se dívat na část Ústí nad Labem. Nahlédnete do nitra Čech se siluetou hory Říp. Krásný pohled, a to hned několikrát, se otvírá i na řeku Labe. Protéká hlubokým údolím a její tok opticky přerušují kopce.

Kde zaparkovat

Parkovat můžete nedaleko rozhledny v Kundraticích, a to v Sedle pod Varhoštěm. Z parkoviště půjdete k cíli zhruba půl kilometru. Trasa na mapě.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

V Sebuzíně je Hospůdka Lucie.

Jak se dostanete na rozhlednu Varhošť autobusem nebo vlakem

Můžete dojet autobusem MHD z Ústí nad Labem do obce Sebuzín. Je zde i vlaková zastávka. Půjdete ke kapli sv. Vincence z Farrary. Pak po zelené trase 3,5 km k rozcestníku. Odtud se k rozhledně vypravíte po žluté. Od vlakové zastávky je trasa dlouhá celkem 5 km, od autobusu o půl km méně. Trasa na mapě.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Informační centrum Litoměřice Mírové náměstí 16/8a
Hlinná
+420 416 916 440
info@litomerice.cz
www.litomerice.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Příroda
  • Výlety
  • Rodinné
  • pro dva
  • Rozhledny
  • Turistika
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu České Středohoří a Žatecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.