Báječná jízda Podřipským motoráčkem
Roudnice nad Labem, České Středohoří a Žatecko

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
10/10

Vydejte se na romantickou jízdu historickým Podřipským motoráčkem malebnou krajinou Českého Středohoří. Zážitek potěší děti i dospělé. Nechte se unést v čase a vychutnejte si pohled na zdejší krajinu.

Autor článku: Radomír Němeček, 22. prosince 2020

Kam Podřipským motoráčkem?

Na trať mezi Roudnicí nad Labem přes Straškov, Mšené Lázně, Budyni nad Ohří a Libochovice vydává historický Podřipský vláček. Svézt se můžete motorákem z roku 1958 a dalším, z roku 1963. Zajímavostí je přípojný vagon Bixeum, který v roli muzea podřipských lokálek a železniční dopravy Podřipska a Středohoří mapuje historii zdejší železniční dopravy. Vidět v něm můžete řadu exponátů a navíc si dopřát i občerstvení.

foto: kzc.cz

Kam Vás motoráček zaveze

Podřipský motoráček vás zaveze z Roudnice nad Labem, přes Straškov, Mšené Lázně, Budyni nad Ohří až do Libochovic a opačně. Mimo jiné vám nabídne i jízdu po již zrušené trati, podél níž jsou v okolí zastávek umístěné informační cedule, které vás seznámí s historií trati a obcí. Má i svůj název – naučná stezka Budyňka.   

Co na trase uvidíte a můžete i navštívit

Jízdou historickým vláčekem můžete spojit s návštěnou zajímavých míst, které se nachází na trase. V Roudnici nad Labem můžete navštívit zdejší zámek, stejně jako nádherný zámek v Libochovicích nebo vodní hrad v Budyni nad Ohří. Z Libochovic se také můžete vydat na dominantu Českého Středohoří, hrad Hazmburk. V Mšených lázních si užijete poklidnou atmosféru lázeňského mětečka.  Téměř každá ze zastávek je výchozím bodem výletu, který vám má co zajímavého nabídnout. 

Jízdní řád motoráčku

Moráček jezdí  každou sobotu, neděli a státní svátky od posledního březnového víkendu do posledního říjnového víkendu. 

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Roudnice nad Labem
+420 774 592 018
ales.svoboda@kzc.cz
kzc.cz

Štítky

  • Poznávací
  • Pro rodiny s dětmi
  • Když prší
  • Výletní vláčky
  • Výlety
  • Pro rodiče s dětským kočárkem
  • Pro dva
  • Pro seniory
  • Pro vozíčkáře
Jak se vám líbí článek
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu České Středohoří a Žatecko

Vyberte si ubytování

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více