Báječná jízda Podřipským motoráčkem

Roudnice nad Labem, České Středohoří a Žatecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Vydejte se na romantickou jízdu historickým Podřipským motoráčkem malebnou krajinou Českého Středohoří. Zážitek potěší děti i dospělé. Nechte se unést v čase a vychutnejte si pohled na zdejší krajinu.

Autor článku: Radomír Němeček, 22. prosince 2020

Kam Podřipským motoráčkem?

Na trať mezi Roudnicí nad Labem přes Straškov, Mšené Lázně, Budyni nad Ohří a Libochovice vydává historický Podřipský vláček. Svézt se můžete motorákem z roku 1958 a dalším, z roku 1963. Zajímavostí je přípojný vagon Bixeum, který v roli muzea podřipských lokálek a železniční dopravy Podřipska a Středohoří mapuje historii zdejší železniční dopravy. Vidět v něm můžete řadu exponátů a navíc si dopřát i občerstvení.

foto: kzc.cz

Kam Vás motoráček zaveze

Podřipský motoráček vás zaveze z Roudnice nad Labem, přes Straškov, Mšené Lázně, Budyni nad Ohří až do Libochovic a opačně. Mimo jiné vám nabídne i jízdu po již zrušené trati, podél níž jsou v okolí zastávek umístěné informační cedule, které vás seznámí s historií trati a obcí. Má i svůj název – naučná stezka Budyňka.   

Co na trase uvidíte a můžete i navštívit

Jízdou historickým vláčekem můžete spojit s návštěnou zajímavých míst, které se nachází na trase. V Roudnici nad Labem můžete navštívit zdejší zámek, stejně jako nádherný zámek v Libochovicích nebo vodní hrad v Budyni nad Ohří. Z Libochovic se také můžete vydat na dominantu Českého Středohoří, hrad Hazmburk. V Mšených lázních si užijete poklidnou atmosféru lázeňského mětečka.  Téměř každá ze zastávek je výchozím bodem výletu, který vám má co zajímavého nabídnout. 

Tipy na ubytování

Jízdní řád motoráčku

Moráček jezdí  každou sobotu, neděli a státní svátky od posledního březnového víkendu do posledního říjnového víkendu. 

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu České Středohoří a Žatecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.