Větruše

Ústí nad Labem, České Středohoří a Žatecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

V zámečku Větruše, který leží nad soutokem řek Labe a Bíliny, najdete hotel, vyhlášenou restauraci a také vyhlídkovou terasu, která je oblíbeným místem milovníků dalekých rozhledů.

Autor článku: Radomír Němeček, 14. května 2020

Větrušino tajemství 

Nad historií Větruše  trochu mrazí, neboť výzkumy starých zbytků zdiva prozrazují tajemství a napovídají, že na místě dnešního zámečku kdysi bývalo městské popraviště. Dnešní podoba zámečku pochází z konce 19. století. Z této doby pochází krásná budova v romantickém stylu se secesními prvky a s 30 metrů vysokou vyhlídkovou věží jejíž součástí byla restaurace, slavnostní sály, hotel a také turistická ubytovna.

foto: vetruse.cz

Na co se můžete těšit

Dnes je z Větruše zbudován moderní hotel s restaurací a vyhlídkovou letní terasou. Poseděť na kávu nebo si dát výtečný oběd s výhledem na Ústí nad Labem je velmi příjemným zážitkem. Z vyhlídkové terasy pomáhají v orientaci, v místech kam oči návštěvníků dohlédnou, panoramatické fotografie.

foto: vetruse.cz

Zážitek pro děti i dospělé

Velkým magnetem je lanovka, která vás na Větruši vyveze z nedalekého obchodního centra Fórum. Areál Větruše má pro své hosty přichystaná i další zajímavá lákadla. Můžete se těšit na oblíbené zrcadlové a přírodní bludiště. Pro děti je přichystané velké oplocené dětské hřiště. V areálu se dále nachází sportoviště (tenisové a volejbalové kurty).

foto: forumustinadlabem.cz

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

Na Větruši je zmíněná restaurace s vyhlídkovou letní terasaou, ale také kiosek.

Jak na Větruši?

  • Autem - k areálu můžete dojet autem, kde se nachází veřejné parkoviště.
  • Lanovkou - jezdí z obchodního centra Forum každých 15 minut.
  • Pěšky z centra po žluté turistické trase. Cesta vede větší část podél hlavní a velmi rušné komunikace.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Vydejte se za poznáním nedalekého hradu Střekov, který se vypíná nad stejnojmennou obcí, v blízkosti Ústí nad Labem. Majestátní hrad je opředen četnými pověstmi a tajemstvím. Po jeho prohlídce si můžete pochutnat ve zdejší gotické restauraci s terasou a výhledem na České středohoří.

Základní údaje

Provozní doba

duben - květen
9.00 – 19.00 (út-ne)

červen - srpen
9.00 – 20.00 (út-ne)

září - říjen
9.00 – 18.00 (út-ne)

listopad - březen
9.00 – 16.00 (út-ne)

Vstupné

10 Kč dospělá osoba
0 Kč děti do 10. let, senioři a ztp

Kontaktní údaje

Fibichova 392
Ústí nad Labem 40001
+420 474 620 330
www.vetruse.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.