Zoo Jihlava

Jihlava, Českomoravská vrchovina, Vysočina
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: Ondřej Chvátal

Zoologická zahrada v Jihlavě zastupuje všech pět světových kontinentů. Zvířata, kterých tu chovají na dvě stovky, jsou do nich přehledně rozdělena.

Autor článku: Radomír Němeček, 15. října 2020

Během jednoho dne procestujete svět

Město Jihlava má ve znaku ježka. Zoologická zahrada tu nemůže chybět. Není nijak rozlehlá, ale chová řadu exotických zvířat, která stojí za vidění. Můžete například pozorovat chování nejmenšího medvěda na světě, který pochází z Malajsie. Mají tu také oblíbené surikaty, rysy, lemury, servaly, levharty, plameňáky, opice, pandy červené, irbisy, kapybary, tapíry a spoustu dalších zvířat.

foto: zoojihlava.cz

Expozice jsou velmi oblíbené

Podél výběhů najdete i různé expozice v interiérech. Centrálním prvkem australské části zoo je farma s expozicí papoušků, nočních živočichů, hmyzu a plazů. Můžete si prohlédnout farmu s klokany, nechybí ani stádečko žiraf. K vidění je autentická africká vesnice Matongo. V pavilonu Africké savany uvidíte kočku pouštní, fenka nebo kaloně.  Upoutá vás asijský parčík Hokkaido, jihoamerická Hacienda Escondido, pavilon šelem nebo pavilon Exotarium.

foto: zoojihlava.cz

Rozhledna Maják

Velmi oblíbená je rozhledna Maják. Tyčí se nad stájemi a výběhem shetlandských poníků. Připomíná atmosféru Shetlandského ostrova. Když do ochozu věže vystoupáte, otevře se vám pohled na celou zoo.

Tipy na ubytování

Jak zabavit děti

Děti v zoo kolem zvířat potěší tři dětská hřiště. Na jednom z nich je umístěna tobogánová skluzavka. Můžete s nimi také navštívit Babiččin dvoreček, kde jsou běžná domácí zvířata jako slepice, králíci a holubi.

Občerstvení

V areálu zoo je mnoho možností, kde se můžete občerstvit. K dispozici jsou BarBAR, ZanziBAR, Cantina bar, Okavango, hospůdka U vlka.

Parkování a přístupnost

Automobil umístíte přímo na rozlehlém parkovišti u zoo. Od parkoviště ke vchodu uvidíte.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Navštivte jihlavské podzemí
V Jihlavě mnoho turistů zavítá do podzemí. Zabírá rozlohu 50 000 m čtverečných a táhne se v délce 25 km. Katakomby se nacházejí pod většinou jihlavských památek a byly vytesány ve skále. Můžete se projít tzv. Starým okruhem. Jihlavské podzemí vede pod horní částí Masarykova náměstí. Půjdete převážně původními chodbami. Určitě vás na cestě upoutá svítící chodba.  Můžete společně s průvodcem projít i okruhem jihlavských kolektorů. Slouží k rozvodu inženýrských sítí – elektřiny, vody, telefonů.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Březinovy sady 10
Jihlava 58601
+420 565 596 999
jizoo@zoojihlava.cz
zoojihlava.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Dětská hřiště
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Botanické zahrady
  • pro dva
  • zoo a minizoo
  • pro seniory
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.