3D Archeopark

Hrotovice, Vysočina
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Na Vysočině si můžete prohlédnout zaniklou středověkou vesnici Mstěnice. Nachází se na Třebíčsku, 4 km od Hrotovic. Uvidíte základy tvrze a zemědělské usedlosti, dvora a další pozůstatky středověké vesnice. Pro představu jak vypadala, vám pomůže 3D aplikace.

Autor článku: Radomír Němeček, 7. října 2021

Prohlídku lokality v 3D umožní studentská aplikace

Archeologové teprve zhruba před 40 lety pod povrchem ornice objevili poklady. Odhalili kamenné základy v místech, kde stávala vesnice s tvrzí. Kromě tvrze tu stál vodní mlýn, byl tu padací most, dvůr, stáje, kolny a kovárna, dohromady 17 usedlostí. Studenti archeologie Masarykovy univerzity v Brně vyvinuli projekt, který vám archeopark ukáže v plné kráse.

Ocitnete se v minulosti

3D Archeopark funguje na bázi aplikace pro chytré telefony s operačním systémem android. Právě tato aplikace se vám v Mstěnicích stane průvodcem. 3D rekonstrukce modelů domů, 360° panorama středověké vesnice, mapa a fotografie z výzkumu obohatí vaše prožitky z návštěvy. Ocitnete se v magických časech středověku. V místě jsou informační tabule s QR kódem, stačí, když si ho stáhnete. Pak půjdete po jednotlivých panelech, v aplikaci je na mapě najdete.

Občerstvení

Zavítat můžete do Restaurantu Sport-V-Hotel  nebo do Pizzerie Rompa v Hrotovicích.

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat a přístupnost

Parkoviště je u zámku v Hrotovicích. Od zámku v Hrotovicích k archeoparku dojdete po zelené turistické značce. Cesta je dlouhá 4 km a je i cyklotrasou.

Poloha na mapě

Kam na další výlet do okolí

Muzeum Hrotovicka
Můžete si pro doplnění prohédnout Muzeum Hrotovicka na náměstí v Hrotovicích. Jsou zde archeologické nálezy ze Mstěnic i okolí. Prohlídková trasa je obohacena o interaktivní prvky, které jsou určeny hlavně dětským návštěvníkům.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.