Rekreační areál Pilák

Žďár nad Sázavou, Žďárské vrchy, Vysočina
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Rekreační areál Pilák objevíte na břehu Pilské nádrže v chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy v srdci Českomoravské vysočiny. Areál je situován v krásném přírodním prostředí a poskytuje návštěvníkům všech věkových kategorií nepřeberné množství sportovních a rekreačních aktivit.

Autor článku: Radomír Němeček, 4. dubna 2021

Volně přístupná lokalita u vody

Areál Pilák je volně přístupný a tvoří součást příměstské památkové zóny Žďáru nad Sázavou. Dominantou prostoru jsou symboly naší země. Představují je dvě sochy. Skulptura lva, hlídající české země, a orlice, která hlídá Moravu. U pěkné vodní nádrže si zasportujete a zahrajete i různé hry. Na své si přijdou milovníci koupání a rybolovu. Pro děti je k dispozici řada dětských aktivit.

foto: sportispro.cz

Sport je na prvním místě

V Piláku je k dispozici víceúčelové hřiště s umělým povrchem, které je možné si pronajmout. Ale jsou zde i další plochy ke sportování – travnaté fotbalové hřiště, hřiště na plážový volejbal. Objevíte tu fitpark s nářadím na cvičení. Můžete si zahrát minigolf, discgolf nebo stolní tenis. Navštivte Fit park pro posílení a protažení svalstva. Rekreačním areálem prochází cyklostezka. Vede ze Žďáru do Polničky a využít ji mohou nejen cyklisté a také in-linisté.

Děti mají rády třeba Šeptandu

Her pro děti je tu hodně. Mohou si zahrát například Šeptandu. Představuje ji trasa lemovaná  nerezovými sluchadly spojenými podzemním zvukovodem. Atraktivní je pro děti balanční dráha nebo balanční mikádo, které tvoří kladiny. Děti se rády projedou na lanové dráze se sedacím závěsem. Hrací prvky pro předškoláky najdete na dalším dětském hřišti. Hřiště pro náctileté je koncipováno jako dvojitá lanová pyramida. Oblíbený je les na honěnou, tvořený sestavou kličkovacích kůlů s proměnnou výškou.

foto: sportispro.cz

Tipy na ubytování

Je zde i půjčovna

V půjčovně sportovních potřeb si můžete půjčit kola, koloběžky nebo dětský handbike. Zapůjčí vám i loďku, šlapadlo, paddleboardy na projížďky po Pilské nádrže.

Kde se občerstvit

V zázemí areálu vám nabídnou rychlé občerstvení, včetně teplých jídel a nápojů.

Kde zaparkovat a přístupnost

U areálu Pilák je rozlehlé, volně přístupné parkoviště. Pilák je umístěn v těsném sousedství parkoviště.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Modelové království železnic
Máte rádi modely vláčků? Ve žďárském kulturním domě si můžete prohlédnout zmenšený model regionů Českomoravské vysočiny s funkční železnicí. Obklopí vás svět modelové železnice s houkajícími vlakovými soupravami a krajinou. Uvidíte i miniatury objektů. Třeba hotel Ski, hrad Pernštejn nebo viadukt v Dolních Loučkách.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.