Rozhledna Vrbice

Vrbice, Orlické hory a Podorlicko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Navštivte nedávno postavenou rozhlednu u Vrbic v podhůří Orlických hor. Těšte se na nádherné výhledy a také pohodlný přístup k rozhledně.

Autor článku: Radomír Němeček, 24. srpna 2020

To si nemůžete nechat ujít!

Relativně nově vystavena rozhledna Vrbice nabízí turistů komfort v podobě toho, že se nachází přímo u místní komunikace. Tento fakt může i některým turistům vadit. Věřte, že krása stavby a nádherného výhledu předčí tento možný nedostatek. Rozhledna Vrbice byla slavnostně otevřena v roce 2006 a od té doby ji se těší pozornosti turistů. Velkou zajímavostí je její otevírací doba až do 22:00. Díky této příležitosti můžete zažít skutečně jedinečný zážitek v podobě západu slunce. A to za to stojí!

foto: Petr1888

Zábava pro děti

U rozhledny se nachází menší dětské hřiště.

O letních prázdninách zde lze ve večerních hodinách shlédnout nádherný západ slunce a noční panorama.

Občerstvení

U rozhledny je stánek s drobným občerstvením a je zde také možnost zakoupit upomínkové předměty. Je zde také krytý altán s posezením.

Tipy na ubytování

Jak na rozhlednu

Rozhledna se nachází přímo na komunikaci mezi obcí Vrbice a Suchá Rybná (směr Kostelec nad Orlicí). Nejbližší autobusové zastávky jsou ve zmíněných vesnicích. Nejbližší vlaková zastávka je v Doudlebách nad Orlicí. 

foto: Petr1888

Vstupné

Výstup na rozhlednu je zdarma

Parkování

Automobil lze zaparkovat přímo u rozhledny.

Poloha na mapě

Kam do okolí?

Okolí rozhledny Vrbice nabízí mnoho zajímavostí. Měly byste navštívit zámky v Častolovicích, Kostelci nad Orlicí, Doudlebách nad Orlicí či Potštejně, kde je také zřícenina hradu. Skutečně musíme nabídnout všechny tyto zámky, protože všechny si zaslouží obdiv. Okolí je propleteno velkým množstvím naučných stezek a přírodních krás je zde také nespočet.

Základní údaje

Vstupné

25 Kč dospělá osoba a senioři
15 Kč děti 3 - 5 let

Kontaktní údaje

Vrbice
Vrbice
+420 721 640 484
vrbice@seznam.cz
www.vrbice.info/rozhledna/

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Vyhlídky
  • pro dva
  • Kopce a vrchy
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Orlické hory a Podorlicko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.