Zámek Doudleby nad Orlicí
Orlické hory a Podorlicko

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

Nenechte si ujít krásné zámky na východě Čech. Začněte Rychnovem nad Kněžnou a k němu blízká městečka Častolovice a Doudleby nad Orlicí, která nabízí krásné zámky. Představme si tedy zámek v Doudlebách nad Orlicí.

Autor článku: Radomír Němeček, 10. dubna 2020

Městečko Doudleby nad Orlicí se nachází nedaleko Rychnova nad Kněžnou. Nachází se na trase mezi Vamberkem a Kostelcem nad Orlicí. Zámeček je vidět od této hlavní silnice a je zde možnosti zaparkovat u areálu zámku. Jedná se o původně lovecký zámeček, který Vás jistě nadchne svojí krásou.

Původní majitelé dodnes

Na konci 16. století byla dokončena stavba loveckého zámečku v renesančním slohu. Usadil se zde rod Bubnů z Litic, kteří zde započali několik změn na této stavbě. Okolo zámku vybudovali anglický park, který je zde dodnes a turisté se v něm s velkou oblibou procházejí. Bubnové nechali také bohužel zabílit téměř všechny nástropní malby, které se jim zdály nevhodné. Originální jsou zde sgrafita, která naleznete zvenčí i uvnitř zámku. Zámek zůstal v rukou Bubnů dodnes.

Atraktivní prohlídka zámku

Během prohlídky budete moci vidět mnoho krásných místností a prostorů. Nadchne Vás několik obrazáren, hodovní místnost s kachlovými barokními kamny. Z oken hudebního salónku se vám naskytne krásný výhled do zámeckého parku. Ve Ferdinandově pokoji se nelekněte jeho figuríny i s dalšími podobiznami jeho rodiny. Zpestřit prohlídku si můžete v předkaplí hrou na funkční harmonium. Nechybí zde ani pánský či dámský sál. Pro chvíle zábavy a slávy zde sloužil taneční salónek. Děti budou moci porovnat dnešní hračky s těmi dřívějšími v dětském koutku. Zámek je dnes často využívaný k obřadům, koncertům či vernisážím je zrcadlový sál.

Parkování

Parkování je zajištěné přímo u zámku.

Poloha na mapě

Tip na výlet v okolí

Častolovice! Krásný lovecký zámek jen kousek od Doudleb nad Orlicí si zaslouží Vaši návštěvu. Lovecký zámek v Častolovicích je také oblíbený díky krásnému parku a oboře. Uvidíte zde mnoho krásných květů rostlin a při troše štěstí i nějaká zvířata. Děti mohou navštívit minizoo.

Základní údaje

Kontaktní údaje

+420 494 383 420
info@zamek-doudleby.cz
http://zamek-doudleby.cz

Štítky

  • Pro rodiny s dětmi
  • Zámky
  • Pro dva
  • Pro seniory
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu Orlické hory a Podorlicko

Vyberte si ubytování

Penzion Disk

Orlické hory a Podorlicko Deštné v Orlických horách

0/10
Cena od 300 Kč do 350 Kč

Penzion Satelit

Orlické hory a Podorlicko Deštné v Orlických horách

9.5/10
Cena od 420 Kč do 560 Kč
Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více