Zámek Rychnov nad Kněžnou

Rychnov nad Kněžnou, Orlické hory a Podorlicko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Rychnovský zámek zkrášlující okresní město Rychnov nad Kněžnou patří mezi nejkrásnější a nejrozsáhlejší celky v Čechách, které spadají do barokního slohu. Autorem tohoto originálu je významný architekt Jan Blažej Santini Aichel.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. dubna 2020

Mimo samotného zámku můžete navštívit i kostel Nejsvětější Trojice, kapli Pražského jezulátka, Loretánskou kapli a také třetí největší funkční zvon v Čechách, která nese název Kryštof. 

Expozice s významnými díly

Během prohlídky uvidíte obrazárnu s rodovou sbírkou, která se řadí mezi čtvrtou nejvýznamnější u nás. Nechybí ani krásné dlouhé chodby, které dodávají útulnou atmosféru svými dřevěnými prvky. Součástí zámku je i zvonice a kostel Nejsvětější Trojice. Několik metrů o zámku je parčík, kde můžete relaxovat na další putování. U turistů oblíbená je také budova jízdárny, kterou naleznete právě v přilehlém zámeckém parku.

Občerstvení

V okolí je několik restaurací a obchůdků, kde můžete nabrat síly či zakoupit potřebné věci. 

Užitečné informace

Pokud cestujete autobusem, dojdete od hlavního autobusového nádraží po několika minutách pěšky k zámku. Dobře Vás dovedou cedulky. Pokud pojedete vlakem, půjdte z nádraží pěšky 550 metrů.

Tipy na ubytování

Parkování

Parkovací místa jsou vyhrazena přímo u zámku. Zdarma a časově neomezené.

Poloha na mapě

Tip na výlet v okolí

Dalším krásným zámkem je lovecký zámek v Častolovicích. Zámek, který má nádhernou a velmi rozsáhlou oboru, je v letních měsících hojně navštěvován. V oboře je pro děti i minizoo, kde si děti za malé vstupné mohou prohlédnout mnoho zvířat a často i mláďat.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Kolowratská 1
Rychnov nad Kněžnou
+420 605 267 238
+420 494 534 916
pokladna-zamek@kolowrat.com
zamekrychnov.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • když prší
  • Zámky
  • Zahrady a parky
  • Výlety
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • pro dva
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Orlické hory a Podorlicko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.