Rozhledna Anna na Anenském vrchu

Bartošovice v Orlických horách, Orlické hory a Podorlicko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Jiří Komárek

Nechte se unést kouzlem krásného výhledu na Orlické hory z rozhledny Anna na Anenském vrchu. Rozhledna leží nedaleko Říček v Orlických horách.

Autor článku: Radomír Němeček, 23. srpna 2020

Neváhejte ani chvíle a výletujte

Anenský vrch s rozhlednou naleznete ve východní části Orlických hor. Její polohu hledejte na mapách nedaleko Říček v Orlických horách či Neratova. K Anenskému vrchu si můžete výlet naplánovat z několika směrů. I délka výletu a jeho náročnost záleží čistě na vás.

foto: Jiří Komárek

Kudy k rozhledně

K rozhledně se dostanete pouze pěšky. Můžete si vybrat některou z možností:

 • Nejkratší trasa je z Říček v Orlických horách po modré trase 5 km a nastoupáte necelých 400 metrů.
 • Vydat se můžete i z Rokytnice v Orlických horách, kde je výchozí barvou také modrá. U rozcestí Horní Rokytnice bude záležet pouze na Vás, zda si výlet o kousek prodloužíte okolo vojenských památek či nikoliv. K Anenskému vrchu se dostanete i ze směru Naučné stezky Po hřebeni Orlických hor.
foto: Jiří Komárek

Tip na výlet

Vydejte se na příjemný turistický okruh z Říček. Auto zaparkujte na centrálním parkovišti v Říčkách. Odtud se vydejte pěšky do nedalekého skiareálu a vyjeďte lanovkou na vrch Zakletý. Ze zakletého půjdete po žluté trase a následně po červené hřebenovce přes Mezivrší až na rozhlednu Anna. Zpět do Říček se vrátít po modré trase.

Tipy na ubytování

Vstupné

Objekt je přístupný zdarma

Otevírací doba

Objekt je přístupný celoročně

Parkování

K objektu je nutné dostat se po svých. Vzdálenější parkoviště naleznete v Říčkách v Orlických horách, u poutače k vojenské pevnosti Hanička nebo v Neratově nebo na parkovišti u rozcestí Mezivrší.

Poloha na mapě

 

Štítky

 • Poznávací
 • pro rodiny s dětmi
 • se psem
 • Rozhledny
 • pro dva
 • Vyhlídky
 • pro seniory
 • Hory a pohoří
 • CHKO
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Orlické hory a Podorlicko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.