Zřícenina hradu Frymburk

Nový Hrádek, Orlické hory a Podorlicko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Pokud putujete okolím Olešnice v Orlických horách či Nového Hrádku, nenechte si ujít zříceninu hradu Frymburk. Jedná se o jeden z mála hradů, který byl v Orlických horách.

Autor článku: Radomír Němeček, 10. dubna 2020

Prohlédněte si nejširší hradní věž v České republice

Zavítejte tedy do Nového Hrádku a navštivte památku po hradu Frymburk. Tento hrad má nejširší hradní věž v České republice. Bohužel je tato turistická zajímavost opomíjena a chátrá. První písemná zmínka o hradu a zároveň jeho pánu pochází ze 14. století.  Od té doby se na hradě vystřídalo několik majitelů včetně nejvýznamnějších rodů regionu.

Dostupnost

Zřícenina hradu Frymburk leží za Novým Hrádkem, dostanete se k němu pěšky po turistických ukazatelích. Nelze se dostat k objektu automobilem.

Otevírací doba

Hrádek je přístupný pouze příležitostně při konání kulturních akcí. Části objektu jsou ovšem volně přístupné veřejnosti na vlastní nebezpečí. Lze si ovšem objednat mimořádnou prohlídku na telefonním čísle 725 044 902.

Tipy na ubytování

Vstupné

Část objektu je volně přístupná. Vstupné do dalších částí se může lišit na druhu konání akce či počtu návštěvníků.

Parkování

Doporučujeme automobil ponechat na náměstí, kde je také autobusová zastávka.

Poloha na mapě

Procházka za technickou zajímavostí

Městys Nový Hrádek je v povědomosti zdejší i turistů znám svou větrnou elektrárnou.  Za silného větru budete moci vidět tři hlučné vrtule v činnosti. 

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Orlické hory a Podorlicko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.