Zámek Potštejn
Potštejn, Hradecko, Královéhradecko

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

Navštivte městečko, které nabízí skvělou výchozí pozici pro výlety do podhůří Orlických hor. Městečko, které samo o sobě láká turisty k navštívení hradu i zámku. Navštivte krásný Potštejn!

Autor článku: Radomír Němeček, 10. dubna 2020

Zámek se opět probouzí

Velkými lákadly v Potštejnu jsou jeho hrad a zámek. První zmínka o Potštejnu pochází asi z 13. století. Barokní zámek z roku 1749 nebyl dochován ve vyhovujícím stavu, a proto se nynější majitelé rozhodli o rekonstrukci zámku. V současné obě je tedy zámek krásně rekonstruován a přístupný veřejnosti. Kdy můžete zámek navštívit, naleznete o několik řádků níže.

Na co se můžete těšit

Zámek nabízí krásné historické interiéry s původním nábytkem. Budete si moci prohlédnout mnoho obrazů rodů Chamaré a Dobřenských, kteří zde žili. Uvidíte také vzácně zdobený strop v mramorovém sálu. Okouzlí Vás jistě také zrcadlový sál či kaple Nejsvětější Trojice. Organizátoři prohlídek pro turisty mají připraven také výběr z několika typů prohlídek. Délka prohlídky obvykle 45 minut.

Zámek si můžete prohlédnout i v noci při večerní prohlídce.

Prohlídky pro děti

Chcete-li Vašim dětem zpestřit prohlídku, zvolte Bubákov, Pohádkov či hravou verzi prohlídky. Tyto prohlídky jsou určeny dětem.

Kde se občerstvit

V areálu zámku můžete také posedět u dobré kávy či se nechat okouzlit krásnou zámeckého parku. Během roku se také v areálu zámku koná několik akcí. Hned naproti zámeku je známý hotel Praha a o kousek vedle vyhlášený minipivovar Clock. Z vlastní zkušenosti doporučujeme hotel Praha i pivovar Clock. 

Kam do okolí

Potštejn je opravdu velmi výhodnou pozicí pro podnikání turistických výletů do okolí. Z náměstí v Potštejnu vybíhají turistické značky všech barev, které můžete během turistických toulek potkat. Červená turistická značka vede turisty do několika směru. Jedním směrem se můžete dostat k zřícenině hradu Velešov, druhým k hradu Litice. Krátkou procházkou po modré se dostanete ke zřícenině hradu Potštejn. Kousek od Potštejnu se můžete také napojit na NS Mezi Orlicemi.

Parkování

Veřejné parkoviště je v centru obce, přibližně 300 metrů od zámku.

Poloha na mapě

 

Základní údaje

Kontaktní údaje

Jarníkova 1
Potštejn
+420 494 546 064
zamekpotstejn@zamekpotstejn.cz
http://zamekpotstejn.cz

Štítky

  • Poznávací
  • Pro rodiny s dětmi
  • Výlety
  • Pivovary a minipivovary
  • Pro dva
  • Pro seniory
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Nenašli jste co hledáte? Zkuste v okolí: