Zámek Potštejn

Potštejn, Hradecko, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Navštivte městečko, které nabízí skvělou výchozí pozici pro výlety do podhůří Orlických hor. Městečko, které samo o sobě láká turisty k navštívení hradu i zámku. Navštivte krásný Potštejn!

Autor článku: Radomír Němeček, 10. dubna 2020

Zámek se opět probouzí

Velkými lákadly v Potštejnu jsou jeho hrad a zámek. První zmínka o Potštejnu pochází asi z 13. století. Barokní zámek z roku 1749 nebyl dochován ve vyhovujícím stavu, a proto se nynější majitelé rozhodli o rekonstrukci zámku. V současné obě je tedy zámek krásně rekonstruován a přístupný veřejnosti. Kdy můžete zámek navštívit, naleznete o několik řádků níže.

Na co se můžete těšit

Zámek nabízí krásné historické interiéry s původním nábytkem. Budete si moci prohlédnout mnoho obrazů rodů Chamaré a Dobřenských, kteří zde žili. Uvidíte také vzácně zdobený strop v mramorovém sálu. Okouzlí Vás jistě také zrcadlový sál či kaple Nejsvětější Trojice. Organizátoři prohlídek pro turisty mají připraven také výběr z několika typů prohlídek. Délka prohlídky obvykle 45 minut.

Zámek si můžete prohlédnout i v noci při večerní prohlídce.

Prohlídky pro děti

Chcete-li Vašim dětem zpestřit prohlídku, zvolte Bubákov, Pohádkov či hravou verzi prohlídky. Tyto prohlídky jsou určeny dětem.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

V areálu zámku můžete také posedět u dobré kávy či se nechat okouzlit krásnou zámeckého parku. Během roku se také v areálu zámku koná několik akcí. Hned naproti zámeku je známý hotel Praha a o kousek vedle vyhlášený minipivovar Clock. Z vlastní zkušenosti doporučujeme hotel Praha i pivovar Clock. 

Kam do okolí

Potštejn je opravdu velmi výhodnou pozicí pro podnikání turistických výletů do okolí. Z náměstí v Potštejnu vybíhají turistické značky všech barev, které můžete během turistických toulek potkat. Červená turistická značka vede turisty do několika směru. Jedním směrem se můžete dostat k zřícenině hradu Velešov, druhým k hradu Litice. Krátkou procházkou po modré se dostanete ke zřícenině hradu Potštejn. Kousek od Potštejnu se můžete také napojit na NS Mezi Orlicemi.

Vlakem na zámek

Vlaková stanice Potštejn se nachází 600 metrů od zámku. Trasa na mapě

Parkování

Veřejné parkoviště je v centru obce, přibližně 300 metrů od zámku.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.