Nový zámek Kostelec nad Orlicí

Kostelec nad Orlicí, Hradecko, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Každý turista zjistí, že v okolí Rychnova nad Kněžnou se to jen hemží zámky a turistickými zajímavostmi. Kostelec nad Orlicí patří mezi ně, protože svým návštěvníků nabízí skutečně mnoho.

Autor článku: Radomír Němeček, 10. dubna 2020

Zámek po rekonstrukci

Zámek naleznete u hlavní trasy, která vede Kostelcem, z Častolovic směrem do Vamberka. Zámek byl vystaven v 19. století a vyniká empirovým stylem. Některým návštěvníkům se může zdát, že zámek právě postrádá klasický vzhled zámků. Během let se zámek dostal do vlastnictví státu i kraje a nakonec zpět do rukou rodu Kinských. Od roku 1992 probíhali rozsáhlé rekonstrukce a od roku 2012 si mohou návštěvníci zámek prohlédnout. 

Nově zařízené expozice

Turisté si mohou prohlédnout několik expozic ve dvou patrech. Jednou z prvních expozic, kterou navštívíte, bude Život v biedermeieru. Tato expozice představuje návštěvníkům nábytek a vybavené místnosti v tomto slohu. V přízemí budovy Nového zámku můžete vidět stálou muzejní expozici. Lze zde vidět model dřívějšího rozložení města, písemné doklady, archeologické památky a pročíst si můžete informační panely. Třetí a zároveň poslední expozicí je galerie Kinských, která informuje o rodu a slouží také jako koncertní prostor.

Odpočinková procházka po parku

Zdejší park je jako jeden z mála v Podorlicku hodnocen jak přírodní rezervace. Pokud chcete tedy zjistit více informací, hledejte Přírodní rezervace Kostelecký zámecký park. Patří také mezi jeden z nejrozsáhlejších parků z tohoto regionu. Konkurovat mu může už jen zámek Nové Město nad Metují či zámek v Opočně.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Po procházce si můžete dopřát šálek výborné kávy ve zdejší Toniově zámecké kavárně.

Pro rodiny s dětmi

Hned u kavárny je velké venkovní dětské hřiště se spoustou prolézaček, houpaček a dalších atrakcí.

Parkování

Parkoviště je přibližně 300 metrů od vstupu do zámku.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.