Zámek Častolovice

Častolovice, Hradecko, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Navštivte jeden z nejkrásnějších zámků v podhůří Orlických hor. Zámek v Častolovicích je skutečně velmi oblíbeným cílem turistů z velmi širokého okolí. Neodjíždějte z dovolené bez navštívení zámku v Častolovicích.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. dubna 2020

Velmi oblíbená destinace

Snad každý obyvatel podhůří Orlických hor někdy navštívil zdejší zámek. Jeho renesanční stavba láká děti i dospělé. Je velmi častou destinací pro výlety s dětmi, školní výlety a organizované zájezdy.

Kousek historie

Historie zámku sahá až do 13. století, kdy byl zámek původně vodní tvrzí. Během času se zámek dostal do rukou několika majitelů včetně Jiřího z Poděbrad. V 19. Století došlo k přestavbě a tedy i změně slohu z renesančního na novogotický. Začal se zde také pěstovat zámecký anglický park. Ve 20. Století se paradoxně začalo usilovat zpět o renesanční ráz a novogotické prvky vymizely. Jakmile získala do vlastnictví zámek Diana Phipps Sternbergová, začal zámek i park vzkvétat. Byla zřízena zámecká kavárna, obora s bílými daňky a mnoho záhonů s vzácnými růžemi a jinými rostlinami. Významným jejím činem bylo také otevření zámku pro veřejnost.

Expozice žijí dodnes

Veškeré pokoje a místnosti, které během prohlídky navštívíte, působí tak, jako by zde stále někdo žil. Naprosto útulné a příjemné pokoje se spoustou obrazů Vás okouzlí. Známá je také jídelna Tobiáška, která dříve sloužila k významnějším událostem. Například v roce 2002 se zde konalo setkání Vyšehradské čtyřky.

Pro děti je zde i zřízena malá zoo, kterou si mohou za malý poplatek projít.

Tipy na ubytování

Nenechte si ujít okolí zámku

Krásný zámecký park Vás okouzlí svojí flórou i faunou. Bílí jeleni a daňci jistě neopovrhnou tvrdým chlebem či kouskem jablka. V oboře lze nalézt mnoho květin rozličných a vzácných druhů.

Občerstvení

Na nádvoří zámku je pro vás připravena zámecká kavárna a občerstvení je také ve stylovém altánu v zámecké oboře.

Přístupnost

 • vlakem -  vystupte na zastávce "Častolovice zastávka". Ze zastávky na nádvoří zámku je to přibližně 500 metrů. Trasa na mapě
 • autobusem - od autobusové zastávky je to necelých 5 minut pěší chůze. Zámek leží u hlavního tahu z Častolovic do Kostelce nad Orlicí.

Parkování

Velké parkoviště je vyhrazeno hned u zámku.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Masarykova 1
Častolovice
732 832 442
494 323 646
info@zamek-castolovice.cz
zamek-castolovice.cz

Štítky

 • Poznávací
 • zoo a minizoo
 • Zahrady a parky
 • romantické cestování
 • pro rodiny s dětmi
 • Výlety
 • amazing places
 • pro dva
 • pro seniory
 • když prší
 • pro rodiče s dětským kočárkem
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Královéhradecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.