Hrad Potštejn

Potštejn, Hradecko, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.7/10

Miluje hrady? Nebo alespoň zámky? Či jen turistiku a přírodní zajímavosti? Potom byste měli zavítat do Potštejna. Toto nenápadné městečko v podhůří okraje Orlických hor nabízí vše v jednom.

Autor článku: Radomír Němeček, 10. dubna 2020

Hrad obrovského rozsahu

Odměnou za krátký výšlap do kopce, který se nachází nad Potštejnem, Vám bude zřícenina hradu Potštejn. Prameny říkají, že hrad byl velmi rozsáhlý a svoji velikosti by mohl konkurovat i největším evropským hradům. Historie hradu sahá až k roku 1295, kdy byl hrad vybudován. 

Komentovaná prohlídka s průvodcem se koná při počtu více než 5 lidí. Z vlastní zkušenosti doporučujeme. Dozvíte se zajímavé informace o historii hradu. S průvodcem projdete celý areál.

Krásný výhled do krajiny

V areálu hradu Potštejn můžete také vidět kapli sv. Jana Nepomuckého, pamětní desku Jiráskova „Pokladu“ a také poslední zastavení křížové cesty „Boží hrob“. Vstup do areálu není zpoplatněn. Vstupné se platí pro vstup do interiéru stavení s průvodcem, který Vám sdělí informace a zajímavosti o hradu. Od hradu je také krásný výhled do okolí a město pod hradem.

Kde se občerstvit

V areálu hradu je stánek s drobným občerstvením. Můžete  si dát něco dobrého a posedět na hradbách. V Potštejně se pak můžete občerstvit ve známém hotelu Praha a o kousek vedle je vyhlášený minipivovar Clock. Z vlastní zkušenosti doporučujeme hotel Praha i pivovar Clock. 

Tipy na ubytování

Parkování

Veřejné parkoviště je v centru obce. Z parkoviště se vydáte po modré trase až na hrad. Délka trasy je necelé 2 km a počítejte se stoupáním. Jdete přece na hrad a ty se stavěly na vrcholech kopců a hor.

Poloha na mapě

Prozkoumejte Potštejn a jeho okolí

Hned po hradu můžete navštívit zámek Potštejn, nedaleko kterého je také kostel sv. Vavřince. Z Potštejna vede také několik turistických tras do širokého okolí. Pokud máte rádi historické památky, můžete vyrazit k zřícenině hradu Velešov či hradu Litice. Procházkou krásnou přírodou za Potštejnem okolo Vochtánky dojdete k Přírodní rezervaci modlivý důl.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Potštejn
603 416 959
ou.potstejn@tiscali.cz
potstejn.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Vyhlídky
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • pro dva
  • pro vozíčkáře
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.7/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Královéhradecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.