Rozhledna Karasín

Bystřice nad Pernštejnem, Žďárské vrchy, Vysočina
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Na Vysočině můžete v Mikroregionu Bystřicko zavítat na zděnou Rozhlednu Karasín. Nachází se na kopci Přední skála (726 m n.m.), nedaleko údolní nádrže Vír na řece Svratce. V zimě si můžete u rozhledny zalyžovat na sjezdovce s umělým zasněžováním a lyžařským vlekem.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. dubna 2024

Na vrchol rozhledny se dostanete po zdolání 128 schodů

Rozhledna je součástí vznikajícího sportovně rehabilitačního areálu. Má čtverhranný půdorys, je vystavěna z betonových tvárnic a je vysoká 28,2 metru. Vyhlídkový ochoz rozhledny je umístěn 25 m nad zemí a musíte na něj zdolat 128 schodů.

Čeká vás kruhový výhled

Těšte se na výhled do širokého okolí. Uvidíte Bystřici nad Pernštejnem, Vítochov s kostelíkem a hrad Zubštejn. Dohlédnete na vodní nádrž Vír, rozhledny Babylon, Horní les, Milenku a Babí lom. Rozpoznáte Devět skal, Sýkoř, Harusův kopec, Buchtův kopec. Spatříte Žďárské vrchy, Arnolecké hory, Svrateckou hornatinu a Křižanovskou pahorkatinu.

Upozornění

Počet návštěvníků rozhledny je omezen a hlídá ho turniket na vstupenky.

Tipy na ubytování

Občerstvení

V přízemí je k dispozici bufet a toalety.

Zábava pro děti

V sousedství rozhledny je dětské hřiště se skluzavkami, houpačkami a venkovním posezením.

Kde zaparkovat

K rozhledně dojedete autem, jsou zde k dispozici parkovací místa.

Přístupnost a trasa jak na rozhlednu

Autobusová zastávka je vzdálena 650 m. Z obce, od autobusové zastávky, vede červená stezka Via Czechia centrální a cyklotrasa č. 5218. Trasa na mapě

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí
Zavítejte do Bystřice nad Pernštejnem a prohlédněte si tamní památkově chráněné domy na náměstí. Vaši pozornosti neujde krásná Vírská přehrada s hrází vysokou skoro 77 metrů. S dětmi můžete vyrazit do westernového městečka v areálu Šiklova mlýna ve Zvoli nad Pernštejnem a nebo na překrásný hrad Pernštejn.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více