Muzeum historických motocyklů Svratouch

Svratouch, Žďárské vrchy, Vysočina
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Ve východočeském Svratouchu nedaleko Svratky nezapomeňte navštívit Muzeum historických motocyklů. Budova z konce 19. století, která původně v obci sloužila jako evangelická škola, vám nabídne prohlídku téměř padesátky převážně zahraničních strojů z různých států světa.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. dubna 2024

Uvidíte jak české, tak i zahraniční historické motocykly 

Ve svratouchovském Muzeu historických motocyklů uvidíte expozici, která z více než padesáti procent představuje zahraniční stroje. Oceníte porovnání motocyklů z mnoha zemí. Nacházejí se zde stroje anglické, německé, francouzské, dánské i americké provenience, a samozřejmě české motocykly. Oceníte, že všechny vystavované exponáty jsou zcela funkční a každoročně přibývají nové.

V budově bývala modlitebna

Samotná zděná budova, ve které je muzeum umístěno, má zajímavou historii. Můžete se s ní v místě seznámit. Bývala původně evangelickou školou, později modlitebnou. Objekt je památkově chráněn. Nápad pro vznik muzea historických motocyklů vznikl díky místnímu sběrateli historických strojů Pavlu Šillerovi.

Upozornění 

Muzeum pořádá každým rokem pravidelná setkávání majitel historických vozidel, ale i jiné, divácky přitažlivé akce.

Tipy na ubytování

Kde zapartkovat u muzea

Zaparkovat můžete u blízkého obecního rybníčku, nebo na parkovišti, vzdáleném odtud zhruba 400 m.

Vlakem nebo autobusem do muzea

Autobusová zastávka je vzdálena zhruba 300 m.  Nejbližší vlaková stanice se nachází v Čachnově, vzdálená je 4,5 km. Trasa na mapě

Občerstvení

Ve Svratouchově je Obecní restaurace se zahrádkou.

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí
Obec leží v centrální části Žďárských vrchů, jsou tu zajímavé turistické možnosti. Můžete zavítat na Zkamenělý zámek, Devět skal, Milovské Perničky, Čtyři Palice a k dalším cílům.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více