Zámek Světlá nad Sázavou

Světlá nad Sázavou, Českomoravská vrchovina, Vysočina
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Ve Světlé nad Sázavou si prohlédnete zámek. V roce 1393 nechal postavit Štěpán ze Šternberka gotickou tvrz. Postupně se zámek měnil a střídal majitele. Dlouho patřil rodu Trčků z Lípy. V současnosti nabízí několik prohlídkových okruhů.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. listopadu 2021

Uvidíte unikátní sbírku historického skla

Expozice historického evropského skla je spojená s výstavou Sklo mluví skrz staletí. Uvidíte unikátní sbírku více než tisíce předmětů historického skla z produkce českých i evropských skláren. Výstava ukazuje umění skláren, brusíren, hutí a výtvarníků.

Expozice historických hodin, obrazů a soch

Vzácné hodiny, které tu spatříte, pocházejí z dílen českých, německých a francouzských hodinářů. Muzeum Vysočiny Třebíč vystavuje sochy a obrazy s prezentací rodu Valdštejnů. Prohlédnete si Rytířský sál.

Muzeum Světelska

Muzeum v přízemí barokního křídla seznamuje s historií panství a s řemesly. Část expozice patří sklářství a kamenictví v regionu.

Tipy na ubytování

Prvorepublikové pokoje

V empírovém křídle zámku uvidíte pokoje, které jsou zařízené ve stylu první republiky. Většina vybavení pochází ze sbírek. Součástí okruhu je i Rytířský sál.

Dětské království

Děti se nudit na zámku nebudou. Čeká je speciální okruh se sbírkou panenek, medvídků a hraček. Součástí jsou dioramata a modely autíček, hradů a zámků. V zámeckém parku objevíte dětské hřiště.

Pohádkový okruh Na Sázavě

Okruh Na Sázavě je také určen dětem. Potkáte zde různé nadpřirozené bytosti, pohádkové postavičky. Dozvíte se, jak vznikla Stvořidla, proberete sázavské vodníky, permoníky i strašidla. Budete hledat poklad.

Občerstvení

V areálu zámku je kavárna Ladurée.

Parkování 

U zámku je k dispozici parkoviště.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Zámecká 1
Světlá nad Sázavou 58291
778 075 588
569 333 558
info@zameksvetla.cz
zameksvetla.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Výlety
  • když prší
  • Zámky
  • Architektonické památky
  • romantické cestování
  • pro dva
  • Exkurze
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.