Koupaliště Benešov nad Ploučnicí
Benešov nad Ploučnicí, Děčínsko, České Švýcarsko

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

V koupališti Benešov nad Ploučnicí se můžete koupat i za chladnějších dnů. Jeho vodu totiž tvoří termální prameny a průměrná teplota tak činí 26 stupňů Celsia.

Autor článku: Radomír Němeček, 11. února 2021

Čeká na vás příjemné koupání

Termální koupaliště se rozkládá na okraji města. Je rozděleno na dvě části – hlavní bazén a dětské brouzdaliště. Bazén má rozměr 20 x 40 metrů, pro odpočinek a slunění slouží okolní zatravněné plochy. V části areálu rostou vzrostlé stromy, které poskytují přirozené zastínění. Areál disponuje udržovaným sociálním zázemím. 

foto: koupaliště Benešov

Koupaliště není jen voda a slunění, ale i sport a zábava

Najdete tu i možnost dalšího sportovního vyžití. Můžete si zahrát třeba oblíbený klasický i plážový volejbal, nohejbal či stolní tenis. Pokud byste si chtěli zahrát tenis jako takový, tenisové kurty se nachází jen asi 200 m od koupaliště. Děti si tu mohou užít v dětském koutku, kde na ně čeká pískoviště a řada dětských atrakcí. Součástí koupaliště je kemp, který nabízí ubytování ve čtyřlůžkovém apartmánu, chatičkách i vlastních stanech. 

Dejte si domácí pizzu nebo palačinky

Možnost občerstvení zajišťuje zdejší kiosek, kde je k dostání domácí pizza a palačinky a pestrý sortiment potravin rychlého občerstvení spolu s velkým výběrem chlazených nápojů a točené zmrzliny. 

Parkování

Zaparkovat můžete hned u koupaliště.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Benešov nad Ploučnicí tvoří trojúhelník s městy Děčínem a Českou Kamenicí.  V Benešově se nachází ojedinělý renesanční komplex dvou zámků. V Děčíně si můžete prohlédnout rovněž krásný zdejší zámek, na Pastýřské stěně navštívit zoologickou zahradu a zastavit se tu v pěkné restauraci s jedinečnou vyhlídkou na město. Vydáte-li se směrem na Českou Kamenici, provede vás „Zážitková trasa“ jejím okolím a prostřednictvím jednoho z jejích dvou okruhů se seznámíte s drobnými kulturními památkami kraje.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Benešov nad Ploučnicí
702 613 170
http://sluzby.mesta@benesovnpl.cz

Štítky

  • Relax
  • Pro rodiny s dětmi
  • Wellness a relax
  • Pro rodiče s dětským kočárkem
  • Pro dva
  • Pro seniory
  • Pro vozíčkáře
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více