Zřícenina skalního hradu Vlčí hrádek

Krásná Lípa, Šluknovsko, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10

Vlčí hrádek stával na pískovcovém ostrohu v údolí Panského potoka na Děčínsku. Dnes na tomto místě asi 3 km od Vlčí hory najdete pouze jeho pozůstatky. V západní části můžete vidět vytesanou prohlubeň pro hradní roubenou věž, přístupovou vytesanou chodbičku a ve stěně vyrytý reliéf, který připomíná zamračeného muže. Z jaké doby pochází, se můžeme jen domnívat. Na mnoha místech lze spatřit žlaby pro umístění trámů.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. května 2020

Kdo hledá, najde

Najít Vlčí hrádek není tak zcela snadné, neboť k němu nevede značená cesta. Je proto častým cílem těch, kdo mají rádi dobrodružství a objevování tajemných míst a kteří pro jistotu nosívají s sebou kompas nebo buzolu. Hrádek se nachází asi kilometr severovýchodním směrem od Turistického mostu, při zelené a červené trasy vedoucí z Kyjovského údolí na Písečnou bránu. Od Turistického mostu se vydejte po zelené trase směrem na Vlčí důl, kde se po necelých 300 m cesta stáčí doleva ve směru na hrádek okolní pěknou přírodou.

Vyhlídky v okolí

Okolní krajina umožňuje nezapomenutelné pohledy z mnoha vyhlídek, například z Ptačího vrchu, Vlčí hory či Plešného, najdete tu také romantická údolí Brtnického a Bílého potoka.

Přístupnost

Hrádek je celoročně volně přístupný.

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Tip na výlet

K Vlčímu hrádku se můžete vydat z nedalekých Brtníků, malebné obce ležící uprostřed luk. Z obce vede Křížová cesta ke kapli Nejsvětější Trojice a k Božímu hrobu na Křížovém vrchu (446 m n. m.). Následně bude pokračovat po červené trase směrem na Vlčí horu, kde v půli cesty je rozhledna Vlčí hora. Poté sejdete do obce, odkud budete pokračovat k Vlčímu hrádku. 

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více