Trpasličí skála

Jetřichovice, Děčínsko, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10

V malebné krajině Českého Švýcarska na vás nedaleko malebných Jetřichovic čeká překvapení v podobě reliéfů sedmi trpaslíků a Sněhurky vytesaných do skalního masivu. Toto místo, ze kterého jsou nadšeny především děti, se nazývá Trpasličí skála.

Autor článku: Radomír Němeček, 17. září 2020

Historie trpaslíků

Vytesávat do skal roztomilé postavičky započal zdejší lidový umělec Eduard Vater v letech 1832 – 1833. Dílo později dokončil jeho syn Ernst. Místní kronika a informační tabule u skály říkají, že dílo bylo vytvořeno v roce 1870. 

Kde hledat trpaslíky

Trpaslíky a Sněhurku najdete ve svazích úvozu u Rynartic. Rozhodnete-li se jednotlivé postavičky objevovat, první část trasy vás povede po dřevěném schodišti ke skále. Dál půjdete stezkou po úzkých schodech sevřenou v náručí skal, kde se postupně vynořují jednotliví trpaslíci. Vršek skal je vhodný k zastavení a malému odpočinku a umožňuje pohled na okolní lesy a dole se vinoucí silnici. Trasa je nenáročná a vhodná i pro děti.

Přístupnost

Trpasličí skála je celoročně volně přístupná. 

Tipy na ubytování

Kdo hledá najde aneb kde jsou trpaslíci?

Trpasličí skálu najdete při silnici z Jetřichovic do Rynartic nalevo a naopak. Obě obce od sebe dělí asi dva a půl kilometru. Vůz můžete zaparkovat buď na parkovišti v Rynarticích, nebo jej odstavit na příhodném místě na krajnici kousek u Trpasličí skály. Autobus jede z Děčína i České Lípy přímo do Jetřichovic, odkud půjdete pěšky směr Rynartice.

Ubytování v Jetřichovicích a okolí

Prohlédněte si možnosti ubytování v Jetřichovicích a okolí

Tip na výlet

Asi 500 m do Trpasličí skály se nachází Křížový vrch. Z jeho vrcholu se nabízí nádherné výhledy do okolí. Obzvláště západ slunce je zde velmi působivý.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.