Muzeum skla
Kamenický Šenov, Lužické hory, České Švýcarsko

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
9/10

Malé městečko Kamenický Šenov se nachází v proslulém kraji sklářů nedaleko Nového Boru. Zdejší sklo proslavily toto městečko doslova po celém světě. Není proto divu, že zde vzniklo muzeum, které se zaměřuje na dějiny sklářství.

Autor článku: Radomír Němeček, 17. září 2020

Vydejte se za poznáním historie skla

Sklářské muzeum, založené v roce 1923, sídlí již více než půl století v budově vystavěné v roce 1769. Sbírkové předměty dokumentují toto klasické české řemeslo a dávají na odiv ryté a broušené sklo z šenovsko – novoborské oblasti; zahrnují období od 17. století po současnost. Vidět můžete vynikající práce místních řemeslníků, skla z produkce firmy J. & L. Lobmeyr, historické práce studentů sklářské školy – nejstarší sklářské školy světa, unikátní skleněnou židli pro mahárádžu a mnohé jiné. Dech se tají nad kolekcí historizujících křišťálových lustrů a vrstvených svítidel. Expozici skleněné krásy doplňují díla účastníků Mezinárodních sympozií rytého skla, která se v Kamenickém Šenově pořádají od roku 1996. 

foto: muzeumskla.cz

Výrobky je možné si zakoupit a ozdobit si tak svůj domov

Vedle stálé expozice muzeum pořádá rozličné krátkodobé výstavy a v jeho prostorách najdete také prodejnu, kde si můžete zakoupit skleněné výrobky a upomínkové předměty.

Parkování

Zaparkovat můžete u muzea.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Nedaleko, mezi Kamenickým Šenovem a Práchní se nachází Panská skála neboli kamenné varhany, známá m. j. z pohádky Pyšná princezna. Místo je viditelné ze silnice a lze k němu přijet autem, parkoviště je v těsné blízkosti.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Osvobození 69
Kamenický Šenov
+ 420 487 712 040
muzeumskla@kamenicky-senov.cz
http://www.muzeumskla.cz

Štítky

  • Naučné
  • Pro rodiny s dětmi
  • Když prší
  • Galerie
  • Pro dva
  • Regionální výrobky
  • Pro seniory
  • Výstavy
  • Umění
Jak se vám líbí článek
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu České Švýcarsko

Vyberte si ubytování

Roubenka 64

České Švýcarsko Veselé

10/10
Cena od 245 Kč do 575 Kč
Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více