Chřibský hrádek - malebná zřícenina

Doubice, Děčínsko, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Chřibský hrádek byl vybudován na strmém pískovcovém ostrohu nad údolím Doubického potoka poblíž obce Chřibská na Děčínsku. Jeho nevelké pozůstatky najdete přibližně 300 metrů východním směrem od bývalé hájovny U Sloupu, která stojí u silnice vedoucí z Doubice do Dolní Chřibské.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. května 2020

Chřibský hrádek ožije ve vaší fantazii

Skalisko, které viditelně odděluje příkop a val, nese na svém temeni stopy čtvercového podvalí, kde stávala kdysi věž. Na dně tohoto prostoru je vyhloubená jáma, jejíž úloha zůstává dodnes nejasná. Zub času v roce 1850 zapříčinil odtržení velké části pískovce, takže zkázu, kterou kdysi započala lidská ruka, téměř dokonale dokončil a z hrádku zůstaly jen ruiny. Je tak spíš na vaší fantazii a představách, jak asi kdysi vypadal.+

Jak na Chřibský hrádek

Chřibský hrádek leží kousek od informačního střediska Saula, kde můžete zaparkovat i váš vůz. Počet míst je omezen a parkování je zdarma. Od informační střediska půjdete necelý 500 metrů. Od hlavní cesty vede k hrádku pěšina, která není značená.

Přístupnost

Chřibský hrádek je celoročně volně přístupný.

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Okolí nabízí fantastickou nabídku výletů. Tip na další výlet

Toto místo se může stát jednou ze zastávek na výletě po okolí Chřibské, která je strategickým místem pro pěší i cyklistické výpravy. Nedaleký vrch Spravedlnost nabízí z upravené vyhlídky na vrcholu čedičové skály možnost krásných výhledů, především na chřibské údolí. Když se vydáte ke kopci Plešivec, čekají na vás na jeho úbočí malé vodopády, které vytváří voda stékající přes dvě skalní lavice. Přímo k nim vede příjemná a upravená cesta. 

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu České Švýcarsko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.