Zoologická zahrada Děčín

Děčín, Děčínsko, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Zoologická zahrada Děčín nepatří mezi největší, ale zato se může chlubit řadou prvenství v odchovu mláďat. ZOO najdete na vrchu známé děčínské Pastýřské stěny.

Autor článku: Radomír Němeček, 11. února 2021

Na co se můžete těšit

V současné době je tu chováno na 150 druhů  zvířat, která jsou zastoupena v celkovém počtu asi 450 kusů. Můžete tu vidět zvířata více i méně známá a také řadu vzácných druhů, na které se ZOO specializuje. Setkáte se tu se savci, plazy, obojživelníky či rybami, lákadlem je ptačí dům, kde nechybí ani atraktivní papoušci kakadu. Mezi zdejší atrakce patří medvěd kamčatský. Celý areál zoo je velmi hezky udržovaný. Čeká Vás hezká procházka po areálu, kde jsou i zajímavé atrakce pro děti.

Pro děti je tu ráj 

Pro děti má zoo kromě zvířátek připravenou řadu dalších možností vyžití. V blízkosti pokladny je umístěn dětský areál s průlezovým hradem a lezeckou. V areálu mohou děti nakrmit zvířátka na dvou místech, a to z krmivem přímo z automatů u těchto expozic. Čekají tu na ně mnohé stezky, kde mohou plnit různé úkoly. Jedná se třeba o stezku Kočka nebo pes, kde se dozví hravou formou informace o kočkovitých a psovitých šelmách.

Návštěvu Zoo spojte s vedlejší vyhlášenou vyhlídkou

Ačkoliv okolí Děčína je štědré na množství výletních cílů a hned třeba na Pastýřské stěně můžete navštívit překrásnou vyhlídku na město a řeku. U vyhlídky je skvělé bistro s venkovním posezením.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

V Zoo je bistro Bamburger, kde se můžete oobčerstvit. Pokud byste měli pocit, že nutně potřebujete internet, pak právě zde najdete wifi připojení zdarma. Další výborná možnost občerstvení je na Pastýřské stěně, kde najde příjemné venkovní bistro.

Parkování

Zaparkujete přímo před vstupem do zoo. Počítejte, že výjezd k zoo je velmi prudký a tak je třeba trošku jízdní dovednosti. Za parkovné zaplatíte 50,- Kč/den, parkovné uhradíte na recepci ZOO.

Poloha na mapě

Nechejte se unést Rajskými ostrovy

V centru města, asi kilometr od areálu ZOO na Pastýřské stěně, se nachází expozice Rajské ostrovy. Tvoří ji čtyři části, které vám představí exotickou flóru i faunu: Réunion – korálový útes, Fidži – mangrovové pobřeží, Sulawesi – asijský tropický deštný prales a Haiti – polopoušť karibských ostrovů. 

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více