Pohádková vesnička Podlesíčko

Sněžné, Žďárské vrchy, Vysočina
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Pohádková vesnička Podlesíčko

Jako v pohádce si budete připadat, když navštívíte chaloupky za hotelovým resortem Podlesí u Sněžného, 14 km od Svratky, v rekreační oblasti Žďárských vrchů na Vysočině.

Autor článku: Radomír Němeček, 21. února 2021

Prohlédnete si domečky postav z pohádek

I když pohádková vesnička Podlesíčko patří k ubytovacímu hotelovému resortu, ve vybraných dnech se můžete vydat na prohlídku tohoto kouzelného areálu. Čeká tam na vás nahlédnutí do celé řady domečků. Prohlédnete si stylový domek sedmi trpaslíků a Sněhurky. Uvidíte domeček s doškovou střechou, který podpírají trámky. Ten patří pro změnu Rákosníčkovi. Nechybí domeček Budulínka, zalíbí se vám chaloupka Karkulky, dokonce i s ochočeným vlkem. Kdo má rád Křemílka a Vochomůrku, potěší ho jejich vykotlaný pařez. Uvidíte, kde bydlí Popelka, šípková Růženka, nebo Smolíček Pacholíček. A bez pohádkového domku loupežníka Rumcajse a Manky s Cipískem by to nebyl ten pravý zážitek.

foto: Pohádková vesnička Podlesíčko

Své domky tu mají i švec a kovář

Poznáte, jak se žije v prosté chaloupce ševci s verpánkem. I domeček u kováře Matěje má své neodolatelné kouzlo. Domeček Nebe a Peklo má pod patronací andělka Vilemínka, ale taky čertík neposeda. A také tu mají mlýn s pravým mlýnským kolem.

Připraveny bývají i sobotní programy

Prohlídky pohádkové vesničky je možné většinou o sobotách absolvovat i s doprovodným programem, který zajišťují různé pohádkové bytosti. Ty mají pro děti nachystané soutěže. Připomenete si známé postavy a příběhy z oblíbených českých pohádek a večerníčků. Během léta se tyto akce konají i několikrát v týdnu. Své místo zde mají často divadelní a loutková představení, trpasličí tvořivé dílničky a karnevaly.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

Občerstvit se můžete v Restauraci hotelu Podlesí.

Na prohlídku s programem je nutná rezervace. Viz kontakty.

Parkování a přístupnost

Automobil zaparkujete na parkovišti Podlesí, které se nachází přibližně 200 metrů od areálu. 

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Drátenická skála v CHKO Žďárské vrchy
Z obce Sněžné se můžete vydat na procházku po červeně značené turistické cestě necelé 4 km k  dominantnímu útvaru Žďárských vrchů, Drátenické skále neboli Dráteničkám. Skalní hradba je ve výšce 776 m n. m. a člení se do několika vrcholů. Nejvyšší je Sokol, vysoký až 35 metrů. Hlavně milovníci horolezectví tento útvar vyhledávají, protože lezení tu mají povoleno. Jsou zde k dispozici těžší i lehčí cvičné cesty. Když půjdete po červené ještě dál, po 1,5 km dojdete k Malínské skále, kde je k vidění celá řada skalních věží. Dojít se dá přes Lisovskou skálu až k nejvyššímu vrchu Žďárských vrchů Devíti skalám (836,3 m n.m.). To už je však od startu skoro desetikilometrový výlet.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.