Zřícenina hradu Oltářík

Podsedice, České Středohoří a Žatecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Z obce Děkovka nedaleko Lovosic v samém lůně Českého Středohoří se vypravte na vrch Oltářík (566 m n.m.). Objevíte na něm zbytky stejnojmenného hradu, které jsou chráněné jako kulturní památka.

Autor článku: Radomír Němeček, 21. prosince 2022

Lidově se zřícenině říká Hrádek

Malý hrad Oltářík nechal postavit husitský válečník Jakoubek z Vřesovic. Palác s věží býval vojenským opěrným bodem, ale stál na vysoké skále. Proto se stal nepohodlným a nakonec ho v první polovině 16. století majitelé opustili. Trosky jsou vyhledávaným cílem výletníků, lidově se mu říká Hrádek. Dnes uvidíte už jen pozůstatky brány a obytné věže.

foto: Petr Kinšt

Nádherný výhled na České středohoří

Osamělý vrch sopečného původu vás však určitě naláká očekávanou pastvou pro oči, jak už to všude v Českém Středohoří bývá. Otevře se před vámi kruhový výhled do nádherné okolní krajiny plné malebných vrchů. Spatříte kopce se zříceninami hradů Ostrý, Vlastislav, Košťálov a Házmburk, dále Milešovku, Varhošť, Plešivec, Lovoš, Radobýl, Sutomský vrch, Medvědici, Lipskou horu a mnoho dalších.

Občerstvení

Jídlo a pití si vezměte na výlet s sebou. Cestou narazíte na odpočinkové místo s přístřeškem a rescue point - bodem záchrany. V nedalekém Kocourově pod zříceninou hradu Ostrý je příjemná restaurace.

Parkování a trasa jak na zříceninu

Zaparkovat se dá v lese nad obcí Děkovka u Rozcestí Děkovka. Pak půjdete po modré značce, kopírující Husitskou stezku Zemí hradů.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Děkovka
Podsedice

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Zříceniny
  • Vyhlídky
  • Výlety
  • Turistika
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu České Středohoří a Žatecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.